Reklama

Reklama

Obiekt RKS-u doczeka się w końcu modernizacji!

Opublikowano: wt, 18 sie 2020 21:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Rozmowy na temat modernizacji infrastruktury RKS-u trwają już do dłuższego czasu. Przed paroma dniami Urząd Miasta Łodzi przekazał kolejne informacje w tej sprawie.

Niedawno na stronie Urzędu Miasta Łodzi mogliśmy przeczytać, że do udziału w licytacji na modernizację obiektu przy ul. Rudzkiej 37 zgłosiło się pięć podmiotów. Na realizację inwestycji łódzki magistrat przeznaczył 6 950 000 złotych.

!reklama!

- Przebudowa obiektu Rudzkiego Klubu Sportowego staje się faktem. Ten proces trwa już od kilku lat, ale jesteśmy już na szczęśliwym finiszu. Ogromnie się cieszymy, że wpłynęło pięć ofert. Jeśli będą spełniały wymogi postępowania, to w przyszłym tygodniu podczas licytacji internetowej zostanie wyłoniony wykonawca tej inwestycji – poinformowała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

W zakres planowanych prac wchodzi wykonanie m.in.: trawiastego boiska z nawierzchnią naturalną o wymiarach 63 x 100 m, sześciotorowej 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku o tyczce, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do rzutu młotem i dyskiem oraz zeskoku do skoku wzwyż. Bieżnia i wszystkie urządzenia lekkoatletyczne będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA, co pozwoli na organizację zawodów krajowych i międzynarodowych

- Na realizację inwestycji miasto przeznaczyło 6 950 000 zł, jednak koszt może być mniejszy, gdyż zaplanowana licytacja będzie licytacją „w dół” od tej kwoty. Kontrakt na modernizację RKS podpisze podmiot, który zaoferuje najniższą cenę. – W związku z pandemią koronawirusa zaczęliśmy się zastanawiać, za jakie pieniądze to wybudujemy. I miasto postanowiło skorzystać z nowoczesnej formy, to znaczy z licytacji. Dzisiaj otworzyliśmy wnioski wszystkich zainteresowanych taką licytacją. Teraz sprawdzimy, czy oferty spełniają warunki uczestniczenia w licytacji – wyjaśniła dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

Klub, w którym wychował się wielokrotny medalista największych imprez lekkoatletycznych na świecie, Adam Kszczot, już wkrótce może przejść gruntowną modernizację. Działania te być może sprawią, iż w przyszłości Rudzki Klub Sportowy wychowa następców mistrza europy z Berlina w 2018 roku. Oprócz Adama Kszczota, barwy klubu z Rudzkiej 37 reprezentował także halowy mistrz Europy w skoku wzwyż, Sylwester Bednarek. 

- Będzie to wspaniały obiekt, na którym pierwsi sportowcy powinni trenować już w przyszłym roku. Prace mają się bowiem zakończyć do 31 sierpnia 2021 powiedziała Skrzydlewska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.