Odra Opole - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 28.08.2020)

Odra Opole - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 28.08.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na relację ze spotkania 1 kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Odrą Opole, a ŁKS-em Łódź. Pierwszy gwizdek sędziego o godzienie 17:40.

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za uwagę :)

Biało-Czerwono-Biali zdeklasowali Odrę na wyjeździe. Łodzianie byli dzisiaj lepsi pod każdym względem.Tak grających Rycerzy Wiosny ogląda się z największą przyjemnością. Oczywiście, ełkaesiacy mogliby popracować jeszcze nieco nad wykończeniem akcji, ale pamiętajmy, że to dopiero początek rozgrywek. Najważniejsze jest to, że ŁKS zgarnął w Opolu komplet punktów!

90+4'

Arbiter zakończył spotkanie.

90+3'

Rzut rożny dla podopiecznych trenera Stawowego po strzale Sekulskiego ze stojącej piłki.

90+3'

Bonecki ukarany żółtą kartką za faul na Srniciu.

90+2'

Rzut wolny dla łodzian tuż przed polem karnym Odry.

90+2'

GOOOL dla ŁKS-u! 4:0! BRAWO RYCERZE WIOSNY! Sekulski wykorzystał sytuację nam na sam z golkiperem i łodzianie postawili kropkę nad "i"!

90+1'

Kiepskie wykonanie kornera przez Sajdaka i grę od bramki wznowi Weinzettel.

89'

Rzut rożny dla łodzian. Czy będzie czwarty gol?

88'

Groźna akcja Odry. Czapliński był bliski pokonania Malarza, ale oddał niedokładny strzał głową po dobrej wrzutce z prawej strony.

87'

Sekulski uderzył głową po podaniu Pirulo, ale napastnik uderzył źle i piłka opuściła plac gry.

85'

Dobra próba zagrania Tosika do Sekulskiego, ale obrońca w ostatniej chwili zdołał przeciąć to podanie.

84'

Zmiana w ŁKS-ie. Trąbka opuszcza plac gry, a na murawę wchodzi Sajdak.

82'

Sekulski znalazł się w dobrej sytuacji, ale piłka uderzona z ostrego kąta nie znalazła drogi do siatki golkipera Odry.

81'

Sobociński próbował zagrać do Ratajczyka długą piłkę, ale niestety futbolówka wyszła na aut.

79'

Ełkaesiacy szybko przechwycili piłkę po błędzie w rozegraniu przez Odrę. Gospodarze wyglądają dzisiaj momentami jakby grali mecz sparingowy bez jakiegokolwiek zgrania między zawodnikami.

78'

Strzał Klimczaka po zagraniu Srnicia, ale lewy defensor ŁKS-u przeniósł piłkę nad poprzeczką.

76'

ŁKS próbuje zadać czwarty cios rywalom, ale gościom brakuje decydującego podania w pole karne.

75'

Łodzianie spokojnie rozgrywają na własnej połowie i szanują piłkę.

73'

Pirulo znalazł się w znakomitej sytuacji sam na sam z golkiperem, ale wykonał niepotrzebny zwód w prawo i wyjechał z futbolówką poza linię końcową, zamiast pewnie wpakować ją do bramki.

72'

Zmiana w ŁKS-ie. Srnić pojawia się w miejsce Domingueza.

71'

GOOOOOOOL dla ŁKS-u!

70'

I kolejna zmiana w ekipie z Opola. Za Janusa pojawił się Szrek.

69'

Zmiana także w Odrze. Żemło zszedł już z boiska, a w jego miejsce pojawił się Kostrzycki.

68'

Zmiana w ŁKS-ie. Tosik pojawia się w miejsce Rozwandowicza.

67'

Żemło dopiero podniósł się z murawy. Niewiadomo czy będzie kontynuował zawody.

65'

Pirulo zderzył się z Żemło w polu karnym Odry i Hiszpan ogląda za to przewinienie żółty kartonik.

63'

Kiepskie zagranie Domingueza do Malarza i zupełnie niepotrzebne. Hiszpan zmusił kapitana ŁKS-u do gonienia źle zagranej futbolówki. Na szczęście bramkarz zdołał w porę opanować piłkę.

62'

Trąbka faulowany i łodzianie szybko wznowili grę próbując zaskoczyć defensywę gospodarzy.

61'

Strzał Sekulskiego po podaniu Pirulo, ale Weinzettel zdołał wybić piłkę!

60'

Strzał głową Czaplińskiego, ale piłka trafia wprost w Malarza.

59'

Rzut wolny dla gospodarzy. Będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u.

58'

Dobre zagranie Janusa w uliczkę do Mikilicia, ale Klimczak zdołał wybić piłkę.

56'

Pirulo złapany na pozycji spalonej, a mógł zostawić piłkę nadbiegającemu Wolskiemu.

55'

Pirulo zamiast trafić w piłkę, to wyciął równo z trawą skrzydłowego Odry. Tym razem obyło się bez kary indywidualnej dla Hiszpana.

54'

Faul Domingueza w walce o piłkę. Bonecki leży na murawie.

52'

ŁKS przy piłce, ale bardzo gracze z Opola nie pozostawiają zbyt wiele miejsca przyjezdnym na swojej połowie.

50'

Odra rozpoczęła drugą część z dużą determinacją. Gospodarze dążą do strzelenia kontaktowej bramki, ale na szczęście łodzianie grają czujnie w defensywie i nie popełniają większych błędów.

48'

Błąd Malarza przy próbie złapania piłki, ale kapitan ŁKS-u szybko naprawił swój błąd.

47'

Kamiński próbował oddać strzał, ale piłka napotkała po drodze Sekulskiego, który zdołał wyblokować uderzenie.

46'

Jedna zmiana w szeregach ŁKS-u nastąpiła w przerwie. Za Corrala zameldował się na placu gry Sekulski.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

Miejmy nadzieję, że łodzianie w drugiej części gry potwierdzą swoją dominację i zdołają przypieczętować pierwszą wygraną w bieżących rozgrywkach.

Podopieczni trenera Stawowego bezapelacyjnie dominują dzisiaj w Opolu. Ełkaesiacy są jak dotąd o klasę lepsi od rywali. Goście grają bardzo pewnie, przeprowadzają ciekawe i co najważniejsze skuteczne akcje ofensywne. Dwie z nich znalazły swoje zakończenie w postaci bramek dla Biało-Czerwono-Białych.

45+4'

Arbiter gwiżdże na przerwę.

45+3'

Strzał głową jednego z zawodników gospodarzy, ale na szczęście okazał się być niegroźny :)

45+2'

Rzut rożny dla Odry. Przy piłce Janus.

45+1'

Gospodarze przedostali się w końcu na połowę łodzian, ale wciąż nic ciekawego z tego faktu nie wynika.

44'

Dośrodkowanie w wykonaniu Pirulo wprost na głowę Corrala, który uderzył w światło bramki. Bramkarz próbował interweniować, ale do wybicia futbolówki zabrakło mu minimetrów. Łodzianie prowadzą już dwiema bramkami!

44'

GOOOOL! 2:0 dla ŁKS-u!

43'

Dobra próba Ratajczyka, który przejął piłkę, wykonał zwód w prawą stronę, uderzył, ale piłka nabiła obrońcę i będzie tylko rzut rożny.

41'

Dobre dośrodkowanie ze stojącej piłki, ale oborńcy Odry zdołali wybić. Chwilę później akcja przeniosła się na prawą flankę i dryblować próbował Pirulo, ale Hiszpan stracił futbolówkę.

40'

Rzut rożny dla ełkaesiaków znów po ciekawej akcji ofensywnej Rycerzy Wiosny.

39'

Dobra akcja Tabisia, który dryblował przed polem karnym łodzian, ale zawodnik z Opola ostatecznie stracił futbolówkę.

38'

Kolejna okazja dla ełkesiaków z rzutu wolnego, ale mocny strzał Pirulo zdołał wybić przed siebie rezerwowy golkiper Odry.

37'

Strzał Corrala, ale piłka zatrzymała się na jednym z obrońców.

36'

Ratajczyk faulowany przed polem karnym Odry. Szykuje się dobra okazja na bezpośrednie uderzenie z dystansu.

34'

Pirulo nie zrozumiał się z Ratajczykiem i łodzianie stracili piłkę.

33'

Odra próbuje zaskoczyć atakiem pozycyjnym, ale ełkaesiacy grają czujnie w defensywie.

32'

Zmiana w Odrze. Weinettel pojawił się w miejsce kontuzjowanego Kuchty.

30'

Za chwilę będzie pierwsza roszada w ekipie z Opola. Kuchta utyka i nie jest w stanie kontynuować grę.

29'

Bramkarz Odry złapał jakiś uraz, niezbędna będzie pomoc sztabu medycznego.

28'

Żółtą kartką ukarany Dąbrowskim za faul na Czaplińskim w środkowej strefie.

27'

Gra łodzian wygląda jak dotąd bardzo solidnie. Widać, że goście mają pomysł na rozgrywanie akcji.

25'

Wrzutka Klimczaka z lewej strony, ale Kuchta spokojnie złapał piłkę.

24'

Gospodarze operują piłką, ale wciąż na swojej połowie. A co za tym idzie - nic groźnego dla przyjezdnych z tego nie wynika.

23'

Nieporozumienie w szeregach łodzian i strata futbolówki.

22'

Ratajczyk faulowany w środkowej strefie. Ełkaesiacy próbowali szybko wznowić grę, ale arbiter wstrzymał ten ruch.

20'

Biało-Czerwono-Biali spokojnie konstruują kolejną akcję na połowie rywala.

19'

Dośrodkowanie w pole karne łodzian w wykonaniu Janusa, ale stoperzy gości bez kłopotów radzą sobie z tą akcją.

17'

Znakomita akcja ofensywa ełkesiaków zakończona strzałem Pirulo, ale niestety była to próba niecelna. ŁKS się nie zatrzymuje!

16'

Dominguez trafia w poprzeczkę!

15'

Pirulo faulowany przy próbie wyprowadzenia kontraktaku. Łodzianie od dłuższej chwili przy piłce.

14'

Strzał Mikinicia, ale napastnik gospodarzy uderzył źle i piłka przeleciała nad bramką Malarza.

13'

Kuchta wznawia grę od własnej bramki.

11'

Piłkarze Odry są wyraźnie zaskoczeni takim obrotem spraw i wygląda na to, że nie mają za bardzo pomysłu na zaskoczenie defensywy ŁKS-u.

9'

Gospodarze próbują rozgrywać na połowie łodzian, ale przyjezdni umiejętnie wypychają rywali na ich połowę.

8'

Znakomite uderzenie Trąbki z dystansu, które próbował wybijać głową Żemło, ale niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

6'

GOOOOOL! 1:0 dla ŁKS-u!

5'

Ełkaesiacy wymieniają dużą ilość podań w środku pola, ale ta akcja została przerwana faulem jednego z opolan na Pirulo.

4'

Odra w pierwszej akcji ofensywnej, ale Tabiś zagrywa wprost pod nogi Dąbrowskiego, który wybił futbolówkę.

2'

Podopieczni trenera Stawowego spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1'

Gramy! Mecz rozpoczął ŁKS.

Na płycie głównej są już także gospodarze. Odra zagra dzisiaj w pomarańczowo-granatowych strojach.

Rycerze Wiosny pojawili się właśnie na murawie. Łodzianie zagrają dzisiaj w jednolitych czarnych trykotach.

Na skrzydle zagra dzisiaj od pierwszej minuty także Adam Ratajczyk, który być może już niebawem zmieni barwy klubowe. Mówi się o zainteresowaniu jego osobą ze strony Zagłębia Lubin.

Składy obu ekip są już dostępne. W ŁKS-ie wystąpi m.in. w ataku Samu Corral.

Ostatni sezon, kiedy obie ekipy rywalizowały na jednym poziomie rozgrywkowym, to 2018/2019. Wtedy przy al. Unii Lubelskiej 2 wysoko wygrał ŁKS, bo aż 5:1, a w Opolu padł wysoki remis 3:3.

Łódzki Klub Sportowy z Odrą Opole mierzył się do tej pory 44 razy w rozgrywkach ligowych. Opolanie wygrali 17 z nich, a 16 razy zwycięsko z tych pojedynków wychodzili łodzianie.

O godzinie 17:40 zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zainaugurują zmagania w Fortuna 1 Lidze. Pierwszą przeszkodą na drodze do sybkiego powrotu do PKO Ekstraklasy będzie Odra Opole.