Ogromne emocje i niesamowity doping w Sport Arenie. ŁKS Commercecon walczy o mistrzostwo Polski [zdjęcia]

Sport Tylko jeden mecz dzieli ŁKS Commercecon od mistrzostwa Polski. Łódzkie Wiewióry wygrały w środę 10 maja z rzeszowiankami.

Łodzianki zaczęły lepiej. Nareszcie w finałach mistrzostw Polski dobrze grały środkowe. Aleksandra Gryka do udanych bloków i ataków dołożyła asa, po którym ełkaesianki prowadziły 16:9. A to wszystko przy wsparciu hali pełnej kibiców. Takiego dopingu Łódź nie słyszała dawno.

ŁKS Commercecon może zostać mistrzem Polski

Początek drugiego seta nie był łatwy dla ełkaesianek. W defensywie świetnie spisywała się Jelena Blagojević. Łodzianki miały problemy z finalizacją akcji.  Na szczęście ŁKS wygrał 28:26.

W trzeciej partii zrobiło się niebezpiecznie, bo rzeszowianki prowadziły grę. Pod koniec łodzianki całkiem stanęły. Developres zdobył cztery punkty z rzędu i wygrał trzecią partię.

W czwartym secie, ŁKS szybko zaczął prowadzić grę. Ważną piłkę skończyła Scuka. Po niej z serwującą Robertą Ratzke ełkaesianki wypracowały cztery punkty przewagi. Ełkaesiankom udawało się wszystko, a w grze przyjezdnych było coraz więcej nerwów. Świetnie w tej partii spisywała się Witkowska, która punktowała blokiem. Piłkę meczową serwowała Andżelika Gajer.

W sobotę, ŁKS Commercecon może zostać mistrzem Polski.
MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commercecon – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 25:13)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Scuka, Witkowska, Diouf, Gryka, Scuka, Maj-Erwardt, oraz Drabek, Gajer, Hryszczuk, Grajber