Pewna wygrana ŁKS-u na pożegnanie z Turcją

Pewna wygrana ŁKS-u na pożegnanie z Turcją  - Zdjęcie główne

SportPodopieczni trenera Kazimierza Moskala zwyciężyli w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Łodzianie ograli 4:1 (1:1) FK Proleter Nowy Sad.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla serbskiej drużyny, bowiem to ona zdobyła pierwszą bramkę. W 29. minucie po źle rozegranym wyrzucie z autu i błędzie w obronie ełkaesiaków, Milan Mirosavljev nie miał problemów z pokonaniem Arkadiusza Malarza. Dwanaście minut później było już jednak 1:1 za sprawą Pirulo, który okazał się szybszy w pojedynku biegowym od bramkarza rywali i pewnym strzałem wpakował futbolówkę do bramki. Więcej goli już nie padło w pierwszej połowie i obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 1:1.

Już po upływie dziesięciu minut drugiej połowy, ŁKS wyszedł na prowadzenie. Przemysław Sajdak precyzyjnie dośrodkował w pole karne wprost do Jakuba Wróbla, a nowy napastnik łodzian nie pomylił się i z zimną krwią pokonał golkipera przeciwnika. W 61. minucie było już 3:1 dla ŁKS-u i to ponownie za sprawą Jakuba Wróbla. Tym razem, 26-latek wykorzystał podanie od Jana Grzesika i wpisał się na listę strzelców po raz drugi. W 89. minucie przysłowiową kropkę nad „i” postawił Łukasz Sekulski, który po uderzeniu z pierwszej piłki podwyższył rezultat na 4:1.

To był ostatni mecz kontrolny ŁKS-u podczas zimowego okresu przygotowawczego. W sumie łodzianie rozegrali sześć meczów, z czego trzykrotnie zwyciężyli (Neftchi Baku 4:0, FK Napredak Krusevac 3:0, FK Proleter Nowy Sad 4:1), dwukrotnie przegrali (Astra Giurgiu 0:2, Zoria Ługańsk 0:1) i raz zremisowali (Worskła Połtawa 3:3). Już w sobotni poranek łodzianie udadzą się w drogę powrotną do Polski. W kolejnych dniach beniaminek PKO Ekstraklasy będzie przygotowywał się do spotkania z Legią Warszawa, które odbędzie się 9 lutego o godzinie 17.30. Rycerzom Wiosny w wygraniu tej wyjazdowej potyczki z pewnością pomoże doping licznej grupy fanów, którzy wykupili wszystkie miejsca w sektorze gości na obiekcie przy ul. Łazienkowskiej 3.

ŁKS Łódź – FK Proleter Nowy Sad 4:1 (1:1)
0:1 – Milan Mirosavljev (29.)
1:1 – Pirulo (41.)
2:1 – Jakub Wróbel (56.)
3:1 – Jakub Wróbel (61.)
4:1 – Łukasz Sekulski (89.)

Skład ŁKS-u: Malarz – Grzesik (82. Sójka), Gracia (63. Dąbrowski), Sobociński, Vidmajer (46. Bogusz), Srnić (46. Piątek), Sajdak (63. Wolski), Guima (46. Ramirez), Pirulo (63. Sekulski), Trąbka (70. Ratajczyk), Corral (46. Wróbel).