PIŁKA RĘCZNA: ChKS PŁ w końcu zwycięski! Łodzianki wygrywają jedną bramką [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Podopieczne trener Agnieszki Kowalskiej wygrały w niedzielę z AZS UW Warszawa 27:26 (16:9). Łodzianki tym samym przerwały serię siedmiu przegranych spotkań z rzędu.

Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki ChKS-u PŁ, które od początku przejęły inicjatywę. Po dziesięciu minutach gry było 6:3 dla gospodyń i z praktycznie każdą kolejną akcją, powiększały one swoją przewagę. W 20. minucie było już 12:6, łodzianki grały pewne swego i skutecznie zdobywały kolejne bramki. Przyjezdne miały problemy z dochodzeniem  do sytuacji strzeleckich i zostawiały zbyt dużo miejsca w obronie, co skrzętnie wykorzystywały Czerwono-Czarne. Przed końcem pierwszej części gry, ChKS PŁ zdołał zdobyć jeszcze cztery bramki, a AZS UW – trzy. Obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 16:9.

Druga część pojedynku zaczęła się od bramki dla zawodniczek z Warszawy. Jednak, w kolejnych akcjach znów to łodzianki były lepsze, stopniowo powiększając swoją przewagę. W 40. minucie, podopieczne trener Agnieszki Kowalskiej prowadziły 21:13 i wydawało się, że gospodynie są już pewne wygranej. A jednak przyjezdne zaczęły powoli odrabiać straty, a łodzianki przestały być skuteczne w ataku – przez blisko dziesięć minut gry, rzuciły one tylko jedną (!) bramkę. Warszawianki widząc, że ChKS PŁ przestał być skuteczny uwierzyły w korzystny dla siebie rezultat. I tym sposobem, na pięć minut przed końcem gry było 25:23 dla gospodyń. Od tego momentu, obie ekipy trafiały do siatki praktycznie na zmianę. W ostatniej minucie upragnione zwycięstwo, dała swojej ekipie Irene Garcia, która zdobyła bramkę na stan 27:26.

Czerwono-Czarne w końcu zwyciężyły i dzięki tej wygranej wskoczyły na 11. pozycję w tabeli wyprzedzając MKS Karczew. Najwięcej bramek dla ChKS-u PŁ rzuciły dwie zawodniczki – Martyna Agata i Milena Walicka, obie zanotowały po pięć trafień.

ChKS PŁ – AZS UW Warszawa 27:26 (16:9)

Skład ChKS-u PŁ: Brudzyńska, Lis, -  Agata, Walicka M, Garcia, Kisiel, Kowalska, Guttmann, Piątczak, Gitzel, Pesel, Sibelska, Niedbała, Kocikowska, Szymczak, Sadowska.