PIŁKA RĘCZNA: Czarna seria przerwana! Anilana wygrywa drugi mecz w sezonie [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Szczypiorniści łódzkiej Anilany pewnie pokonali ostatni zespół ligowej stawki. Trzy punkty zainkasowane w spotkaniu z outsiderem tabeli pozwoliło łodzianom złapać trochę oddechu i odbić się od ligowego dna.

Już od początku spotkania zawodnicy Anilany postawili swoim rywalom bardzo trudne warunki. Po chwili wyrównanej gry to łodzianie złapali wiatr w swoje żagle i już w 12 minucie spotkania prowadzili czterema bramkami. Szybko wypracowana zaliczka pozwoliła łódzkim szczypiornistom w pełni kontrolować przebieg pierwszej połowy spotkania, co w połączeniu z niską skutecznością w ataku gospodarzy, pozwoliło graczom Anilany prowadzić po pierwszej części gry 18:12.

Drugą odsłonę meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli łodzianie. Siedem szybkich akcji pozwoliło podopiecznym duetu Adam Matyjasik – Piotr Jędraszczyk powiększyć przewagę nad rywalami do aż dziewięciu punktów. Zawodników z Leszna w tej części gry stać już było jedynie na delikatne zniwelowanie straty do łodzian. Ostatecznie, dzięki siedmiopunktowej przewadze, łodzianie wygrali spotkanie 33:26 i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w tym sezonie!

Następnym spotkaniem szczypiornistów Anilany będzie, już w najbliższą sobotę, starcie z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie.  Mecz odbędzie się w ramach przedostatniej w tym roku - dziesiątej - kolejki.

MKS Real-Astromal Leszno – UKS Anilana Łódź 26:33 (12:18)