PIŁKA RĘCZNA: Druga z rzędu, czwarta w sezonie. ChKS PŁ znów przegrywa [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Druga delegacja do Warszawy w obecnych rozgrywkach nie potoczyła się po myśli szczypiornistek ChKS-u PŁ. Łodzianki przegrały czwarty mecz w sezonie i dalej błąkają się w dolnych rejonach ligowej tabeli.

Pierwsza połowa zaczęła się co prawda od wysokiego prowadzenia gospodyń 5:1 ale piłkarki ChKS-u PŁ doprowadziły do stanu 6:6 i od tamtego momentu mecz był wyrównany i emocjonujący. Po syrenie oznaczającej koniec pierwszej odsłony na tablicy widniał rezultat 15:13 dla WKPR Wesoła Warszawa, a sprawa końcowego wyniku wciąż była otwarta.

W drugiej połowie na boisko wyszły już jednak zawodniczki tylko jednej drużyny. WKPR Wesoła Warszawa tak samo jak w pierwszej połowie rzucił na początku kilka bramek z tą różnicą, że łodzianki nie były w stanie odrobić straty jak miało to miejscu na początku meczu. Oprócz tego piłkarki przyjezdne popełniały proste błędy co owocowało powiększaniem przewagi przez gospodynie. Kiedy na 8 minut przed końcem meczu różnica wynosiła dziesięć bramek (29:19) jasnym stało się, że w piątej kolejce 1 ligi kobiet, ChKS PŁ zanotuje czwartą porażkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną WKPR Wesoła Warszawa 33:24.

Odmłodzony zespół ChKS-u PŁ zanotwał kolejną przegraną i sytuacja w tabeli powoli staje się nie do pozazdroszczenia. Jak do tej pory łodziankom udało się wygrać tylko z AZS-em Uniwersytet Warszawa, który jest czerwoną latarnią rozgrywek.

Na wyróżnienie w łódzkim zespole zasługują Natalia Szmigielska i Milena Walicka, które zdobyły dla swojej drużyny po pięć bramek.

WKPR Wesoła Warszawa – ChKS PŁ 33:24 (15:13)