PIŁKA RĘCZNA: Nie tak to miało wyglądać... Anilana przegrywa na inaugurację rundy [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport W pierwszym spotkaniu drugiej rundy obecnego sezonu 1 ligi piłkarzy ręcznych mierzyły się zespoły z Wrocławia i Łodzi. Ostatecznie zwycięsko z parkietu zeszli ci pierwsi, choć waleczności zawodnikom Anilany z całą pewnością nie można odmówić.

Sam początek spotkania nie zwiastował jeszcze tego, jak może się ono zakończyć. Od pierwszych minut meczu gra była bardzo wyrównana. Aż do stanu 5:5 żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na zdecydowane prowadzenie, dzięki czemu wynik był niezwykle stykowy. I choć od stanu 6:5 gospodarze zaczęli odskakiwać graczom Anilany na kilka punktów, tak łodzianie dzielnie walczyli niwelując różnicę do dwóch bramek.

Początek drugiej części gry ponownie przyniósł nam wyrównaną walkę. Oba zespoły kąsały raz po raz swoich rywali, dzięki czemu emocji nie brakowało! Po ośmiu minutach drugiej połowy to gospodarze złapali jednak pięciopunktowe prowadzenie, co właściwie pozwoliło im wygrać całe spotkanie. Łodzianie dzielnie walczyli o odrobienie strat, jednak wrocławianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, dzięki czemu dowieźli swoje prowadzenie do końca spotkania.

Łodzian czeka teraz tydzień ciężkich treningów. Na ligowy parkiet Anilana wybiegnie ponownie już w następną sobotę. Przeciwnikami zawodników trenera Michała Matyjasika będzie KS Stal Gorzów.

WKS Śląsk Froza Wrocław – Anilana Łódź 34:28 (14:12)