PIŁKA RĘCZNA: Porażka na zakończenie roku. Anilana przegrywa w Ostrowie Wielkopolskim [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportPo zaciętym i bardzo wyrównanym meczu szczypiorniści łódzkiej Anilany zmuszeni byli uznać wyższość Ostovii Ostrów Mazowiecki. O wyniku zadecydowała zabójcza w wykonaniu gospodarzy końcówka spotkania.

Już od pierwszych minut sobotnie spotkanie było bardzo zacięte. Gospodarze w krótkim czasie zdobyli przewagę trzech bramek, której nie udało im się utrzymać pod naporem ataków łodzian. Od stanu 6:6 pierwsza połowa była już wyrównanym bojem. Obie ekipy punktowały bardzo równomiernie, czasami odskakując przeciwnikom na dwa punkty. W nerwowej końcówce pierwszej odsłony spotkania więcej zimnej krwi zachowali piłkarze ręczni Anilany, którzy zdołali rzucić jedną bramkę więcej, dzięki czemu schodzili na przerwę z prowadzeniem.

Początek drugiej odsłony spotkania to ponownie równa walka po obu stronach parkietu. Delikatną przewagę mieli jednak łodzianie, którzy powiększając swoją przewagę do trzech trafień spokojnie kontrolowali pierwsze minuty po wznowieniu gry. Na dziesięć minut przed końcem spotkania szczypiorniści Anilany prowadzili nawet czterema bramkami. Ostatnie fazy meczu to jednak bezkompromisowa gra gospodarzy. Zawodnicy Ostrovii w sześć ostatnich minut spotkania rzucili aż sześć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Dzięki takiemu obrotowi spraw komplet punktów został w województwie wielkopolskim.

Dla zawodników Anilany był to ostatni ligowy mecz tego roku. Łodzian czeka teraz zimowa przerwa w rozgrywkach. Najbliższy mecz Anilany w ramach 1 ligi grupy B odbędzie się dopiero w lutym przyszłego roku.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – UKS Anilana Łódź (34:30) (15:16)