Playarena Łódź: Puchar Łodzi czas zacząć!

Sport Playarena to nie tylko rozgrywki ligowe. W minioną niedzielę ruszył Puchar Łodzi w piłce nożnej sześcioosobowej!

Typowa zimowa niedziela.Na termometrach poniżej 0, w TV kanapowi Janusze narzekający na dramatyczną formę naszych skoczków z nostalgią wspominając świetne występy Stocha czy Małysza, a przecież igrzyska w Pekinie już za chwileczkę.

Ciekawy mecz na początek Pucharu Łodzi

Jednak jest też sporo grupa ludzi, którzy w tych chorowitych czasach chcą dbać o zdrowie proaktywną postawą i budować swoją odporność poprzez granie w piłkę. 11 stycznia ruszył Puchar Łodzi w piłce nożnej 6-osobowej. Zgłosiły sie, aż 44 drużyny, które zostały podzielone na 11 (4 - drużynowych) grup. Zdecydowana większość 1 kolejki była rozgrywana właśnie w niedzielę, nasza redakcja postanowiła wpaść na mecz: Dream Team Retkinia vs FC Zakolaki Łódź czyli v-ce lidera drugiej ligi vs młodzi gniewni, którzy zajmują 3 miejsce w 4 lidze. Faworytem do wygrania była drużyna gospodarzy z Retkinii, jednak piłka jest nieprzewidywalna o czym przekonaliśmy się nie jeden raz.

Na rozgrzewkę łopaty w dłoń i obie drużyny z uśmiechem na twarzy odgarnęły śnieżnych puch, żeby rywalizować w dobrych zielonych warunkach. Takie sytuacje tylko wzmacniają piłkarską społeczność i pokazują, że zamiast narzekać można zrobić coś ciekawego w swoim życiu i spocić się wspólnie z przyjaciółmi w duchu zdrowej rywalizacji.

Adrian Groblewski (FC Zakolaki Łódź)

Co mogę powiedzieć o meczu? Pierwsza połowa wyrównana jednak gospodarze strzelają cztery bramki i schodzimy na przerwę z wynikiem 4:0.W drugiej połowie ekipa Retkinii już zdominowała obraz gry i zasłużenie wygrała 10:1 z nami. Puchar pokazuje że mamy dużo do zrobienia ale liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Na plus na pewno fakt,że potrafiliśmy do pewnego momentu walczyć z faworyzowanym zespołem i walkę natomiast brakło skuteczności, chłodnej głowy oraz po prostu tego doświadczenia. Gramy teraz z Drużyną starszych panów (nazwa innej drużyny przyp.red) i liczymy na punkty by wskoczyć chociaż na trzecie miejsce w tabeli. Myślę że Retkinia może powalczyć o puchar Łodzi natomiast my skupiamy się na sobie.

Relacja drużyny DTR:

Mimo braków kadrowych inauguracja Pucharu Łodzi, skończyła się dla DTRu tak, jak to sobie przed meczem zakładaliśmy Nie było mowy o zlekceważeniu przeciwnika co dobrze wyszło dla gospodarzy gdyż strzelanie bramek szło dziś jak przysłowiowa krew z nosa co przy ambitnej oraz walecznej postawie młodzieży z czwartoligowych Zakolaków skutkowało faktem mocnego napocenia się aby osiągnąć dzisiejszy wynik! Na całe szczęście funkcjonowała defensywa która drzwi do bramki zamknęła, a klucza nie było!

Niespodzianki nie było i naszym zdaniem rozstrzygnięcia będą toczyć się do ostatniej kolejki, ponieważ do kolejnej fazy awansuje tylko 16 zespołów - 11 zwycięzców grup i 5 ekip z najlepszym bilansem.