Reklama

Reklama

Pływanie: Młody łodzianin z ogromną szansą na udział w Igrzyskach Olimpijskich! „Nie pojadę tam tylko po to, żeby pojechać”

Opublikowano:
Autor:

Pływanie: Młody łodzianin z ogromną szansą na udział w Igrzyskach Olimpijskich! „Nie pojadę tam tylko po to, żeby pojechać” - Zdjęcie główne

Pływanie: Młody łodzianin z ogromną szansą na udział w Igrzyskach Olimpijskich! „Nie pojadę tam tylko po to, żeby pojechać” (Fot. Freepik)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Łódź znów może być dumna ze swojego sportowca. Jakub Kraska osiągnął świetne wyniki na ostatnim Grand Prix, które miało miejsce w Lublinie. Łodzianin w każdym swoim starcie znalazł się na podium. W dwóch było to najwyższe miejsce. 21-latek jest na najlepszej drodze, aby dostać bilet do Tokio.

Reklama

Świetne rezultaty łódzkiego pływaka w Lublinie
W dniach 27-28 marca odbyła się impreza „Arena Grand Prix Polski” w Lublinie, gdzie Łódź miała swojego przedstawiciela w osobie Jakuba Kraski. 21-letni pływak AZS-u Łódź od kilku lat pokazuje, że w tym sporcie ma świetlaną przyszłość, a miasto może być z niego dumne. Jakub Kraska został doceniony już rok temu, kiedy z rąk wiceprezydent Łodzi, Joanny Skrzydlewskiej odebrał nagrodę pieniężną za srebrny medal w sztafecie 4x50 metrów na Mistrzostwach Europy w Glasgow. 

!reklama!

W Lublinie łódzki zawodnik wygrał wyścig na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Start na 50 metrów tym samym stylem zakończył na trzecim miejscu. Czas uzyskany na 100 metrów prawdopodobnie pozwoli mu znaleźć się w gronie osób, które udadzą się za kilka miesięcy do stolicy Japonii na Igrzyska Olimpijskie. Jakub Kraska pokonał 100 metrów w ciągu 48,88 sekund. Sam zawodnik z chłodną głową podchodzi jednak do tematu wielkiej imprezy w Tokio:

 - Pewny udziału w Igrzyskach Olimpijskich jeszcze nie jestem. Zawsze może mnie ktoś wyprzedzić. Będę po prostu dalej wykonywał swoją robotę - mówił pływak, który w kwietniu skończy 21 lat.

Ciężka praca łodzianina przekłada się na świetne wyniki na zawodach
Polecamy: O takie wyniki karnetem walczyli. Widzew Łódź póki co najlepszy na wiosnę!
Igrzyska Olimpijskie zostały przesunięte na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa, ale gdyby tego nie zrobiono, to prawdopodobnie oglądalibyśmy łodzianina w Japonii już w ubiegłym roku. Jakub Kraska osiągnął wówczas czas, który kwalifikował go do udziału w sztafecie. Po terminie, kiedy już wiadomo było, że IO w Tokio będą przesunięte na 2021 rok, pływak z Łodzi osiągnął czas, który teoretycznie zapewniał mu udział w zawodach imiennych. 

Zanim zapadła decyzja o zmianie terminu najważniejszej imprezy dla każdego sportowca, zawodnik cały czas ciężko pracował i wierzył, że pojedzie do Kraju Kwitnącej Wiśni, aby reprezentować swój kraj:

- Cały czas miałem nadzieję, dlatego ciężko pracowałem. Po to właśnie to wszystko się robi. Jeśli chce się pojechać na takie zawody, to trzeba wierzyć w to, że to się uda - mówił Jakub Kraska. 

Dla samego łódzkiego zawodnika sytuacja, w której olimpiada została przeniesiona na 2021 rok, będzie mu tylko sprzyjać. 21-latek podkreśla, że jest młodym sportowcem, a jego forma będzie tylko rosnąć:

- Jestem młodym zawodnikiem z tendencją systematycznego progresu, więc uważam, że to, że Igrzyska Olimpijskie zostały przeniesione na kolejny rok, tylko może mi pomóc. Będę miał więcej czasu, żeby jeszcze lepiej się przygotować i zaprezentować jeszcze lepszą formę - oznajmił zawodnik AZS-u Łódź. 

Zawodnik AZS-u Łódź „Cele są większe i ambitniejsze”
Łodzianin nie chciał powiedzieć, jaki wynik byłby dla niego satysfakcjonujący. Pływak twardo stąpa po ziemi i mówi wprost, że wystarczy jeden gorszy dzień, aby miesiące przygotowań zdały się na nic. Jakub Kraska zadeklarował jednak, że sam udział w takiej imprezie go nie zadowoli:

- Wystarczy jeden dzień gorszy, jeden dzień lepszy. Igrzyska też rządzą się swoimi prawami. Na pewno nie jadę tam tylko po to, żeby pojechać na igrzyska. Jeśli już tam będę, to cele są na pewno większe i ambitniejsze. Mówię tutaj o jakimś półfinale, a może nawet i finale, jeśli naprawdę dobrze by poszło. Na razie możemy sobie jednak tylko gdybać. Trzeba po prostu wziąć i zrobić, że tak powiem brzydko - oznajmił. 

Uniwersytet Łódzki pomaga łączyć rozwój osobisty z edukacją
Jakub Kraska jest absolwentem XXXIII LO im. Armii Krajowej w Łodzi. Teraz obiecujący sportowiec łączy swoją pasję z nauką na Uniwersytecie Łódzkim. 21-letni zawodnik jest bardzo zadowolony z uczelni, która bardzo wspiera go w jego sportowej karierze:

- Skupiam się głównie na sporcie, ale studiuję także na Uniwersytecie Łódzkim, na kierunku Zarządzanie miastem. Uczelnia bardzo mnie wspiera i pomaga w rozwoju osobistym. Wszyscy są tam dla mnie bardzo wyrozumiali. Nie mogę powiedzieć złego słowa, gdyż wsparcie ze strony uczelni mam ogromne - podsumował student Uniwersytetu Łódzkiego i pływak AZS-u Łódź, Jakub Kraska

W dniach 28 kwietnia - 2 maja w Lublinie ponownie będziemy mogli oglądać Jakuba Kraskę, który wystartuje wraz ze swoim klubowym kolegą, Marcelem Wągrowskim w Głównych Mistrzostwach Polski Serniorów i Młodzieżowców. Marcel Wągrowski na ostatnim Arena Grand Prix Polski" zdobył złoty medal na 200 metrów stylem zmiennym. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy