Początek najgorszy z możliwych. Grot Budowlani Łódź rozbici w Legionowie

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Początek najgorszy z możliwych. Grot Budowlani Łódź rozbici w Legionowie - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź nie dają rady w Legionowie | foto Michał Pietrzak

Sport Grot Budowlani Łódź pewnie zupełnie inaczej wyobrażali sobie początek fazy play-off. Łodzianki pojechały do jednej z rewelacji tego sezonu TAURONLigi i niestety dla łódzkich fanów, Budowlane nie ustrzegły się błędów, których popełniły naprawdę dużo. W starciu z takim rywalem nie mogło skończyć się to innym wynikiem niż 0:3.

Sezon zasadniczy na remis w starciu Grot Budowlanych Łódź z IŁ Capital Legionovią

W pierwszym starciu tych drużyn w sezonie zasadniczym, łodzianki wygrały zadziwiajaco łatwo w trzech setach. Dla IŁ Capital Legionovii była to jedna z sześciu porażek przed startem play-offów. W rewanżu legionowianki pokazały prawdziwe obliczę i to one cieszyły się ze zwycięstwa 3:2. Tym razem żadna z drużyn nie chciała pozwolić sobie na porażkę, ponieważ tutaj rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw i przegrana już w pierwszym meczu może znacznie skomplikować sytuację.

Dużo błędów i zasłużona porażka w trzech setach łódzkich siatkarek

Budowlanych na zagrywkę weszła jednak Gyselle Silva, która bombardowała zagrywkami łódzkie siatkarki, doprowadzając tym samym do remisu 5:5. Olbrzymie problemy Budowlane miały także przy zagrywkach Erkek i Gryki. Ta druga ustrzeliła Górecką, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 18:14. Zuzanna Górecka w tym czasie ustąpiła miejsca na placu gry Paulinie Damaske. Po dobrym początku niebiesko-biało-czerwone popełniały w dalszej fazie coraz więcej błędów, co ostatecznie skończyło się porażką 20:25 w pierwszym secie.

Drugi set był bardziej wyrównany w jego końcowej fazie, ale nadal to legionowianki prowadziły grę. Piłkę w górze na remis 20:20 miała Zuzanna Górecka, ale kończąca 10 kwietnia 22 lata zawodniczka posłała piłkę w aut. Chwilę później błąd w ataku popełniła Ana Cleger. Z wyrównanego meczu znów za sprawą błędów indywidualnych po łódzkiej stronie, zrobił się mecz pod dyktando gospodyń, które prowadziły już 22:19. Budowlane nie dały jednak za wygraną, a pierwsze skrzypce zaczęła grać właśnie Górecka. Podopieczne trenera Biernata doprowadziły do gry na przewagi, gdzie nadawały ton wydarzeń na boisku. To legionowianki musiały gonić, co na nieszczęście dla łódzkich fanów, udało im się. Najpierw Olivia Różański w pojedynkę zablokowała Cleger, a później elegancko kiwnęła, dając swojej ekipie wygraną 31:29.

Łodzianki podstawione pod ścianą znów bardzo dobrze weszły w seta, bo od prowadzenia 4:1. Gospodynie jednak z każdą kolejną minutą narzucały swój styl gry. Łodzianki miały problem z kończeniem ataków, co sprawiło, że Legionovia wyszła na prowadzenie 8:6. Problemy Grot Budowlanych Łódź nie zostały niestety rozwiązane. IŁ Capital Legionovia Legionowo wykorzystywała każdy błąd łódzkiej ekipy, a było ich naprawdę dużo. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie pozostawiły złudzeń w tym spotkaniu i wygrały bardzo pewnie 25:20, a całe spotkanie 3:0.

IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 Grot Budowlani Łódź