Polki odpadają z Final Six Ligi Narodów. Zadecydował tie-break z Brazylią

Polki odpadają z Final Six Ligi Narodów. Zadecydował tie-break z Brazylią - Zdjęcie główne

Sport Polskie siatkarki walczyły z Brazylią do końca, ale po porażce w tie-breaku odpadają z rywalizacji w turnieju finałowym Ligi Narodów. Teraz wrócą do Polski, by dalej przygotowywać się do kluczowych turniejów sezonu.

Początek meczu z Brazylią absolutnie nie wskazywał na to, że Polki są zmęczone graniem dwa dni pod rząd, czy zaliczają obniżkę formy po tym, co spotkało je wczoraj w meczu z USA. Wygrywając pierwszą partię do 22, udowodniły, że dyspozycję były w stanie utrzymać i wcale nie jest ona dramatycznie gorsza od Brazylijek.

Naszej kadrze wychodziło dużo i trzeba przyznać, że grały jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy meczów w tym sezonie. Delikatnie zabrakło im do rywalek w drugim secie zakończonym wynikiem 21:25.

Trzecia partia to huśtawka nastrojów - po dwóch przerwach technicznych Polki odrabiały spore straty do rywalek głównie dzięki zagrywce Julii Nowickiej oraz dyspozycji Magdaleny Stysiak i Malwiny Smarzek. Nasze skrzydła działały jak trzeba, co pozwoliło nam walecznie wykorzystać okazję i wygrać do 21.

Dwa następne sety nie potoczyły się jednak zupełnie po myśli naszego zespołu. Pomimo chęci, zaciętości i szukania kolejnych rozwiązań głównego problemu w tym spotkaniu, czyli przyjęcia, nasze kadrowiczki nie były w stanie okazać się lepsze od Brazylijek. Były momenty świetne, jak przywracające nas do gry dwa asy serwisowe z rzędu Magdaleny Stysiak w tie-breaku, ale to nie dawało zbyt wiele, gdy za chwilę pojawiały się dwa błędy w przyjęciu

Polskie siatkarki przegrały czwartego seta do 19 i tie-breaka do 10. To oznacza, że nie zagrają w półfinale tegorocznej Ligi Narodów, w którym znajdą się Brazylijki i Amerykanki

Odpadamy z turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek w chińskim Nankinie. Taki scenariusz można było zakładać, a każdy zdawał sobie sprawę z tego, w jakim jesteśmy położeniu przed rywalami takimi jak Brazylia i USA. Jednak wydarzenia boiskowe sprawiły, że zwyczajnie nam ich szkoda. Teraz trzeba liczyć na to, że zaskakujący wynik został poświęcony w imię tego, co zaprocentuje w najważniejszych momentach tego sezonu reprezentacyjnego.

Polska - Brazylia 2:3 (25:22, 21:25, 25:21, 19:25, 10:15)