Autor: | Zdjęcie: Łukasz Szeląg/PZPS

Polki postawiły pierwszy krok w drodze do Paryża. Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Atlas Arenie w Łodzi - Zdjęcie główne

W łódzkiej Atlas Arenie wystartował turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Za nami mecz Polek ze Słowenkami | foto Łukasz Szeląg/PZPS

Sport W łódzkiej Atlas Arenie wystartował turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Za nami mecz Polek ze Słowenkami. Jak poszło naszej reprezentacji?

To był inauguracyjny mecz Polek w turnieju. Biało-czerwone odniosły pewne zwycięstwo nad Słowenkami 3:0 (25:18, 25:15, 25:22). To jest pierwszy krok naszej reprezentacji w drodze do Paryża. W poniedziałek nasze zawodniczki zmierzą się w Łodzi z Koreankami.

Zmagania Polek w Atlas Arenie w Łodzi

Polki nie dały Słowenkom żadnych szans. Tylko chwilami przeciwniczki mogły grać jak równy z równym w starciu z podopiecznymi Stefano Lavariniego.

- Pierwszy set rozpoczęła punktowo Agnieszka Korneluk atakiem ze środka. Biało-Czerwone szybko osiągnęły prowadzenie i z biegiem wydarzeń na boisku sukcesywnie je powiększały  (3:0, 7:3, 13:7, 21:14). Joanna Wołosz stopniowo włączała do gry wszystkie swoje koleżanki, a to za sprawą dobrego przyjęcia i cierpliwej gry w obronie. Mocne zagrania ze skrzydeł w wykonaniu Martyny Łukasik, Olivii Różański i Magdaleny Stysiak nie pozwalały młodym Słowenkom na wyrównanie wyniku. Na boisku w linii przyjęcia pojawiła się na moment Aleksandra Szczygłowska. Polki pewnie wygrały 25:18

- czytamy w relacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Drugą część minimalnie prowadziły Słowenki. Jednak od momentu, gdy Olivia Różański i Joanna Pacak miały dobre zagrywki, widać było parcie Polek do wygranej. Nasze zawodniczki skutecznie blokowały Słowenki.

Polskie siatkarki nie dały szans Słowenkom w Łodzi

Dobrze spisały się Agnieszka Korneluk i Joanna Pacak, które mocno atakowały w środku siatki. Ze skrzydeł napierały Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik i Olivia Różański. Na uwagę zasługuje też bardzo dobra współpraca blok – obrona. Polki wygrały tego seta z wynikiem 25:15.

Trzecia odsłona nie była idealna. Widać było dekoncentrację w końcówce. Polki świetnie grały jednak w bloku. Przy stanie gry 20:15 na boisku pojawiła się Monika Fedusio. To był jej debiut w turnieju kwalifikacyjnym.

"Chwilę później na jedną akcję w bloku weszła także Martyna Czyrniańska. Prowadzenie 24:17 zostało wykorzystane dopiero w szóstej akcji, a set i cały mecze zakończył się skutecznym atakiem Martyny Łukasik z lewego skrzydła"

- relacjonuje PZPS.

Ostatni set Polki zakończyły wynikiem 25:22. Kolejnymi przeciwniczkami Polek b będzie reprezentacja Koreanek Południowych. Początek meczu w niedzielę 17 wrzesnia o godz. 17:30 w łódzkiej Atlas Arenie.

Polska: Maria Stenzel, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Monika Galkowska, Magdalena Stysiak, Monika FedusioMartyna Lukasik, Aleksandra Szczyglowska, Joanna Wolosz, Martyna Czyrnianska, Katarzyna Wenerska, Joanna Pacak, Olivia Rozanski, Magdalena Jurczyk. Trener: Stefano Lavarini.

Słowenia: Iza Mlakar, Eva Pogacar, Maša Pucelj, Lorena Lorber Fijok, Eva Zatkovic, Mija Šiftar, Sara Najdič, Mirta Velikonja Grbac, Nika Milošič, Anja Mazej, Saša Planinšec , Naja Kukman, Katja Banko, Isa Ramić. Trener: Marco Bonitta.