Reklama

Reklama

Polski Związek Piłkarzy w strukturach FIFPro na kolejne lata. Co to oznacza dla polskiego futbolu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Polski Związek Piłkarzy w strukturach FIFPro na kolejne lata. Co to oznacza dla polskiego futbolu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W dniach 12-15 listopada w Sydney odbył się kongres FIFPro, w którym uczestniczył Euzebiusz Smolarek, prezes PZP. Oficjalnie potwierdzono na nim funkcjonowanie PZP w strukturach ogólnoświatowej rodziny FIFPro.

Reklama

FIFPro wspiera zawodników na całym świecie

FIFPro jest międzynarodową organizacją, która zrzesza krajowe związki broniące praw i interesów piłkarzy. Jej celem jest wspieranie zawodników na całym świecie. Dzięki pełnoprawnemu członkostwu zawodnicy należący do Polskiego Związku Piłkarzy mają zapewnioną różnorodną pomoc w krajach członkowskich organizacji.

PZP jest partnerem godnym zaufania

Polski Związek Piłkarzy jest samodzielną organizacją zrzeszającą największą liczbę piłkarzy w Polsce i aktywnie działającą od wielu lat na ich rzecz. PZP jest przy tym jedyną organizacją zrzeszającą piłkarzy wpisaną do statutu PZPN, jako oficjalny reprezentant środowiska zawodników uprawniony do rekomendowania członków Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych.

- Od zawsze celem PZP była pomoc zawodnikom, a członkostwo w międzynarodowej organizacji pomaga nam w tym i jednocześnie uwiarygadnia nasze działania. Transparentność Polskiego Związku Piłkarzy i aktywne zaangażowanie piłkarzy zrzeszonych w naszej organizacji utwierdziły w przekonaniu władze FIFPro, że jesteśmy partnerem godnym zaufania - wyjaśnił Ebi Smolarek.

Prezes PZP cieszy się ze współpracy z FIFPro, która ma nieść za sobą szereg korzyści nie tylko dla polskich piłkarzy, ale także dla piłkarek:

- Podczas kongresu w Australii miałem okazję spotkać się i porozmawiać z wieloma ważnymi osobami reprezentującymi Związki Piłkarzy na całym świecie. Podczas takich spotkań nie brakowało merytorycznych rozmów dotyczących bieżącej pracy na rzecz zawodników. Cieszymy się, że PZP, który na co dzień reprezentuje interesy piłkarzy i piłkarek występujących na wszystkich szczeblach rozgrywek krajowych, będzie mógł aktywnie rozwijać swoją działalność także w obszarze międzynarodowym, a co za tym idzie będzie mógł wnieść nowe wartości i doświadczenia dla funkcjonowania światowej federacji związków zawodowych FIFPro – skomentował Smolarek.

Maciej Krzemiński – prawnik PZP, podkreśla, że ostatnio odwiedził ich przedstawiciel FIFPro i był zachwycony pracą Polskiego Związku Piłkarzy:

- Jesteśmy zadowoleni i jednocześnie dumni, że międzynarodowa organizacja docenia pracę PZP. Kilka tygodni temu w Polsce gościł Simon Colosimo z FIFPro i był pod wrażeniem, jak zorganizowanym i zjednoczonym związkiem jest PZP. To nas tylko utwierdziło w przekonaniu, że wykonujemy dobrą pracę.  Działamy transparentnie, a jednocześnie oferujemy piłkarzom szereg usług, które pomagają im nie tylko rozwiązywać problemy prawne, ale także zabezpieczają ich karierę, zdrowie oraz przygotowują do życia po ostatnim meczu, czyli tak zwanej drugiej kariery. Polski Związek Piłkarzy działa wyłącznie w celu niesienia pomocy zawodnikom - zakończył Maciej Krzemiński, prawnik PZP.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy