Porażka w debiucie. Grot Budowlani Łódź nadal czekają na pierwszą wygraną

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Porażka w debiucie. Grot Budowlani Łódź nadal czekają na pierwszą wygraną  - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź przegrywają w Rzeszowie | foto Michał Pietrzak

Sport Grot Budowlani Łódź nadal czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym 2022 roku. Podopieczne Macieja Biernata uległy wicemistrzyniom Polski i liderkom TAURONLigi w trzech setach.

Grot Budowlani Łódź pod batutą nowego dyrygenta

Zdecydowanym faworytem tego spotkania były rzeszowianki i potwierdziły to już na początku pierwszej partii, gdy po skutecznym bloku Anny Stencel na Anie Cleger, liderki prowadziły już 10:4. Kubanka odkupiła winy w późniejszej fazie seta. Po jej ataku łodzianki przegrywały już tylko 16:18, a później dzięki Monice Fedusio na tablicy wyników mieliśmy remis 22:22. Skuteczne akcje Kary Bajemy, Jeleny Blagojević i Bruny Honorio Marques zadecydowały jednak o wygranej zespołu z Podkarpacia 25:22.

Na starcie drugiej partii łodzianki pilnowały się o wiele bardziej i po asie serwisowym Martyny Łazowskiej prowadziły nawet 8:6. W kolejnych minutach na swój równy i wysoki poziom wróciły jednak podopieczne Stéphane’a Antigi. Znów dała o sobie znać Kara Bajema, dzięki której Developres Bella Dolina prowadził już 16:10. Wygraną w drugiej odsłonie przypieczętowała Jelena Blagojević.

Serbka kontynuowała skuteczną grę w kolejnym secie, a Developres Bella Dolina Rzeszów wygrywał 9:5. Świetny fragment zaliczyły wtedy zawodniczki z betką na piersi, które zdobyły 6 punktów z rzędu i nagle wyszły na prowadzenie 11:9. Rzeszowianki szybko wróciły na prowadzenie, ale Grot Budowlani nie odpuszczali i po błędzie Honorio Marques mieliśmy remis 18:18. Do samego końca niebiesko-biało-czerwone ambitnie walczyły, ale nie przełożyło się to niestety na korzystny rezultat. Po naprawdę dobrej grze Grot Budowlani Łódź przegrali 23:25 i ponieśli szóstą porażkę z rzędu w TAURONLidze.

Można było jednak dostrzec pozytywy w grze łódzkiej drużyny. Wszyscy kibice Grot Budowlanych z pewnością będą trzymać kciuki za Macieja Biernata. Trzeba przyznać, że przeciwnik, jak na debiutancki mecz był bardzo wymagający.

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:0 Grot Budowlani Łódź