Powrót byłego kapitana kończy się kolejną stratą punktów przez ŁKS Łódź

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Powrót byłego kapitana kończy się kolejną stratą punktów przez ŁKS Łódź - Zdjęcie główne

ŁKS Łódź remisuje trzeci mecz z rzędu | foto Michał Pietrzak

Sport Ełkaesiacy rozegrali w piątek 30 września trzeci z rzędu mecz, w którym nie odnieśli zwycięstwa w Fortuna 1 Lidze. Tym razem na drodze podopiecznych Kazimierza Moskala stanęło Zagłębie Sosnowiec.

ŁKS Łódź gubi punkty w trzecim meczu z rzędu

Łódzki Klub Sportowy od 5 września pozostaje bez zwycięstwa w lidze. Właśnie wtedy biało-czerwono-biali pokonali Górnik Łęczna 3:2. Od tamtej pory Ełkaesiacy rozegrali 3 mecze i wszystkie 3 zakończyły się stratą punktów. Trzeba oddać też łodzianom, że nie przegrywają. Te 3 wspomniane mecze kończyły się podziałem punktów, a ostatnią porażkę ŁKS poniósł 27 sierpnia z Chojniczanką.

W piątek 30 września natomiast łodzianie zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Mecz ten był nie tylko trzecim z rzędu remisem, ale także trzecim z rzędu spotkaniem, w którym gracze prowadzeni przez Kazimierza Moskala nie potrafili utrzymać prowadzenia. Tak było w starciu z Termalicą, Podbeskidziem i właśnie z Zagłębiem.

ŁKS Łódź nie potrafi utrzymać prowadzenia

O ile w poprzednich dwóch grach łodzianie strzelali w pierwszych połowach, a rywale mieli dużo czasu na odpowiedź, tak w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, łodzianie wyszli na prowadzenie dopiero w 78. minucie i wydawało się, że zdołają zainkasować pełny komplet punktów przed własnymi trybunami. Nic bardziej mylnego, bo zaledwie 6 minut po trafieniu Dawida Korta stan meczu wyrównał Marek Fabry.

ŁKS Łódź zgubił kolejne 2 punkty, które mogą być kluczowe w walce o bezpośredni awans. Teraz czas na ruchy Puszczy Niepołomice, Arki Gdynia i lidera, którym jest Ruch Chorzów. Wszystkie te ekipy swoje mecze grają w niedzielę 2 października.

ŁKS Łódź 1:1 Zagłębie Sosnowiec
1:0 - Dawid Kort 78’
1:1 - Marek Fabry 84’

ŁKS: Arndt (Bobek 46') - Dankowski, Dąbrowski, Monsalve, Koprowski - Lorenc, Kuźma (Janczukowicz 69'), Kort - Biel (Glapka 80'), Trąbka, Radaszkiewicz (Balongo 80')

Zagłębie: Gliwa - Borowski, Bodzioch, Jonczy, Gojny - Rozwandowicz (Masłowski 90+3'), Bryła (Klupś 72'), Szumilas, Pawłowski, Banaszewski (Barc 90+2') - Sobczak (Fabry 71')