PP: ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (NA ŻYWO/LIVE 29.10.19)

PP: ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (NA ŻYWO/LIVE 29.10.19) - Zdjęcie główne

SportW ramach 1/16 finału rozgrywek Totolotek Pucharu Polski Łódzki Klub Sportowy zmierzy się na własnym terenie z Górnikiem Zabrze. Początek spotkania o godzinie 20:30!

To już wszystko na dzisiaj, dziękujemy za uwagę!

W tym spotkaniu wystąpiło kilku rezerowych, którzy dali pozytywny sygnał trenerowi. Być może swoją dobrą grą w tym meczu, niektórzy zapewnili sobie miejsce w składzie.

ŁKS zasłużenie wygrywa z Górnikiem 2:0. Łodzianie byli dużo lepsi od słabszych tego dnia zabrzan. Nie było to porywające spotkanie, gra często była szarpana, ale liczy się końcowy rezultat, czyli wygrana podopiecznych trenera Moskala!

90+3'

Koniec spotkania.

90+2'

Ta akcja nie stworzyła zagrożenia przed bramką ŁKS-u.

90+2'

Znakomicie broni Budzyński strzał z bliskiej odległości. Kolejny korner!

90+2'

Rzut rożny dla Górnika.

90+1'

Sędzia dolicza trzy minuty.

89'

Trąbka wywalczył rzut rożny. Świetna indywidualna akcja tego pomocnika.

88'

Radionov faulowany przy bocznej linii.

87'

Strzał Jimeneza, ale wprost w Budzyńskiego.

86'

Zmiana w ŁKS-ie. Guima zastępuje Kalinkowskiego.

85'

Żółta kartka dla Matuszka za faul na ełkaesiaku.

84'

Dobre wyjście do piłki Budzyńskiego, który czujnie przerwał akcję gości.

83'

Angulo złapany na spalonym.

82'

Sobociński ukarany żółtą kartką za faul na Wolsztyńskim.

81'

Rozwandowicz fauluje w środkowej strefie.

80'

Zmiana w ŁKS-ie. Schodzi Kujawa, a wchodzi Radionov.

79'

Kolejne śiwetne uderzenie Pirulo, ale będzie tylko rzut rożny.

78'

Pirulo uderzył z dystansu, jego uderzenie zdołał sprować Chudy, ale wprost pod nogi Trąbki, który pewnym strzałem pokonał golkipera!

77'

GOOOL dla ŁKS-u!

76'

Rzut wolny dla gospodarzy. Do bramki jednak daleko.

75'

Piłka cały czas po stronie łodzian, niewiele jednak z tego wynika...

74'

Górnik przeprowadza coraz groźniejsze akcje. Nieciekawie to wygląda. ŁKS - obudźcie się!

73'

Piatek psuje akcje swoich kolegów zagrywając wprost po dnogi rywala.

72'

Kujawa zbyt dużo siły włożył w uderzenie i piłka przeleciała wysoko nad bramką Górnika.

71'

Łodzianie spokojnie rozgrywają na własnej połowie.

70'

Uderzenie Wolsztyńskiego, ale jak to mówią - Panu Bogu w okno! :)

69'

Błąd ełkaesiaków próbował wykorzystać Jimenez, ale jego strzał bez problemu obornił Budzyński,

68'

Zmiana w ŁKS-ie. Kontuzjowanego Bryłę zastępuje Trąbka.

67'

Strzał Piątka z pierwszej piłki, ale niecelny. Dobra akcja ŁKS-u.

66'

Szykuje się zmiana za kontuzjowanego pomocnika.

65'

Bryła leży na murawie po jednym ze starć z oborońcą. Niezbędna będzie pomoc sztabu medycznego.

64'

Tempo gry jest mocno szarpane. Dużo niedokładności po obu stronach.

63'

Łodzianie tracą piłkę po faulu w ofensywie.

62'

Zmiana w Górniku. Murawę opuszcza Ściślak, a w jego miejsce pojawia się Bainović.

60'

Angulo złapany na pozycji spalonej.

59'

Dobry przechwyt Bogusza, który przerwał ciekawie zapowiadającą się akcję gości.

58'

Dobra próba zagrania prostopadłęj piłki przez Kalinkowskiego, ale w ostatniej chwili przeciął je obrońca.

57'

Ależ sytuacja dla Górnika! Zapolnik nie zdołał zdobyć bramki w idealnej sytuacji! Duże szczęście ŁKS-u.

55'

Strzał głową Zapolnika, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

54'

Piłka w posadaniu Górnika, ale przyjezdni nie kwapią się z atakiem.

53'

Ściślak ukarany żółtym kartonikiem za faul na ełkaesiaku.

52'

Bryła zagrywa wprost pod nogi rywala, ale gospodarze po chwili odzyskali futbolówkę.

50'

Uderzenie Kalinkowskiego z daleka, ale zbyt niecelne...

49'

Kujawa wybija futbolówkę na rzut rożny.

48'

Jimenez źle zagrywa i piłka zamaist do Angulo trafia do Budzyńskiego.

47'

Łodzianie krótko wznawiają grę z rzutu wolnego.

46'

Gramy!

Dwie zmiany w Górniku. Angulo i Jimenez pojawiają się na placu gry.

Liczymy, że w drugiej połowie tempo gry się ożywi i ŁKS stowrzy sobie więcej sytuacji bramkowych niż wcześniej.

Nie jest to porywające spotkanie, ale co najważniejsze, to ŁKS prowadzi. Na listę strzelców wpisał się Pirulo, który oddał fantastyczne uderzenie z dystansu. Gdyby gospodarze grali z większą dokładnością, to z pewnością wynik byłby jeszcze bardziej korzystny. Górnik jak dotąd - bez argumentów.

45+1'

Koniec pierwszej połowy.

45+1'

Arbiter dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

43'

Uderzenie Pirulo z dystansu, ale niestety mocno niecelne.

42'

Żółte kartki dla Kalinkowskiego i Sekulicia za spięcie przy bocznej linii.

41'

Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, piłka powędrowała do Pirulo, który sciął do środka i oddał strzał nie do obrony. ŁKS porowadzi!

41'

GOOOOL dla ŁKS-u!

40'

Rzut wolny dla Biało-Czerowno-Białych, daleko jednak do bramki przyjezdnych.

38'

Rycerze Wiosny budują akcję ofenywną, ale sprawiją wrażenie, jakby nie mieli pomysłu na zaskoczenie zawodników z Zabrza.

37'

Przejęcie piłki przez podopiecznych trenera Moskala i od razu mocne zagranie Pirulo do Kujawy, ale ponownie napastnika ŁKS-u zdołał uprzedzić bramkarz.

36'

Rzut wolny dla gości na prawej stronie boiska. Przy futbolówce Ściślak

35'

Górnik przejął piłkę i stara się zaskoczyć gospodarzy.

33'

Ależ sytuacja dla łodzian! Najpierw Kujawa uderzał dwukrotnie, ale obronił Chudy, potem jego partner strzelił z dystansu, ale bramkarz ponownie nie dał sie zaskoczyć. To powinna być bramka!

32'

Dobra akcja ŁKS-u zakóńczona strzałem Pirulo, niestety niecelnym.

31'

Górnik stara się odebrac futbolówkę ełkaesiakom, ale ci na to nie pozwalają i spokojnie rozgrywają.

30'

Kujawa fauluje Bochniewicza w walce o piłkę.

28'

Dużo niedokładności zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

27'

Obrońca ŁKS-u już wrócił do gry.

26'

Bogusz ucierpiał w starciu z przeciwnikiem i nie podnosi się z murawy.

25'

Piłka w bramce Górnika po strzale Kujawy, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną łódzkiego napastnika.

24'

Piłka w posiadaniu ŁKS-u, który buduje akcję na połowie rywala.

23'

Żólta kartka dla Wolsztyńskiego, który zagrał piłkę ręką.

22'

Bogusz oddał strzał swoją gorszą lewą nogą, przez co uderzył zbyt lekko. Futbolówka w rękach Chudego.

21'

Piłka w posiadaniu gospodarzy, ale nic ciekawego z tego nie wynika.

20'

Mocny strzał Piątka z dystansu, ale niestety niecelny.

19'

Pirulo fauluje w ofensywie, a szkoda bo zapowiadała się ciekawa akcja.

18'

Akcja ofensywna Górnika, ale łodzianie szybko przejmują piłkę.

17'

Zapolnik wybija na aut.

16'

Rzut wolny dla ŁKS-u po faulu na Bryle.

15'

Sobociński przerywa dobrze zapowiadający się atak gości.

14'

Długie zagranie do Kujawy, ale napastnik ŁKS-u został uprzedzony przez bramkarza.

13'

Dobra interwencja Rozwandowicza, który przeciął niebezpieczne podanie w pole karne.

12'

Wolsztyński oddał strzał, ale piłka przeleciała minimalnie nad bramką.

11'

Znakomita interwencja Budzyńskiego, który sparował futblówkę na rzut rożny po strzale z pierwszej piłki Kopacza.

10'

Żółtą kartą zostaje ukarany Wolski za faul na rywalu.

10'

Budzyński czujnie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu.

9'

Rzut wolny dla Górnika na połowie ŁKS-u. Przy piłce Ściślak.

8'

Wolsztyński złapany na pozycji spalonej.

7'

Bryła zagrywa do Kujawy w pole karne, ale piłka trafia do Chudego.

6'

Łodzianie spokojnie budują akcję na własnej połowie.

5'

Podopieczni trenera Moskala mają problemy z rozegraniem składnej akcji. Przyjezdni naciskają wysokim pressingiem.

4'

Górnik buduje akcję na połowie gospodarzy, ale czujnie w obronie gra ŁKS.

3'

Teraz przewinienie Kalinkowskiego na połowie rywala.

2'

Matuszek fauluje Piątka na połowie ŁKS-u.

1'

Gramy! Mecz rozpoczyna Górnik.

Przed rozpoczęciem meczu odbędzie się mała uroczystość. Kazimierz Moskal z okazji 50 meczu na stanowisku trenera ŁKS-u otrzymuje od klubu marynarkę z herbem klubu :)

Zawodnicy wychodzą właśnie na murawę. Gospodarze zagrają dzisiaj w tradycyjnych biało-czerwono-białych strojach, a goście wystąpią w czarnych trykotach.

Prawdopodbnie w obu jedenastkach obejrzymy dzisiaj piłkarzy, którzy do tej pory nie dostali zbyt wielu szans na pokazanie się w lidze. Oby nie ucierpiało na tym widowisko...

Obie ekipy mierzyły się tydzień temu w PKO Ekstrakalsie. W Zabrzu padł remis 1:1 po golu dla podopiecznych trenera Marcina Brosza w końcówce. Jak będzie tym razem? Jesteśmy bardzo ciekawi czy ten mecz zakończy się po regulaminowych 90. minutach gry czy do rozstrzygnięcia będzie potrzebna dogrywka i/lub konkurs rzutów karnych.

Pucharowe starcie z ekipą z Zabrza będzie 50 spotkaniem ełkaesiaków pod wodzą trenera Kazimierza Moskala. Czy piłkarze sprawią prezent swojemu szkoleniowcowi?

Faworytami tego spotkania wydają sie być łodzianie, którzy wygrali swój ostatni mecz 2:0. Atutem Rycerzy Wiosny może być gra przy głośnym dopingu swoich kibiców. Górnik nie zwyciężył w lidze już od 25 sierpnia i będzie chciał w końcu zakończyć spotkanie wygraną.