Reklama

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Wiśniowej Góry pod Łodzią. „Rząd stawia na sport” [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Premier Mateusz Morawiecki przyjechał dziś do podłódzkiej Wiśniowej Góry. Gminny Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w tej miejscowości otrzyma dofinansowanie w ramach pilotażowego programu zadaszenia pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Mateusz Morawiecki powiedział, że w Polsce potrzeba takich obiektów jak najwięcej.

!reklama! 

- Musimy mieć jak najwięcej boisk do treningu młodzieży - i to cały rok. Zwiększamy dofinansowanie Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich. Podjęliśmy decyzję, by wszystkie wnioski, które do nas spłynęły były rozpatrzone pozytywnie – powiedział Premier.

- W najbliższym czasie będzie to już 12 boisk. Ten Program Zadaszeń Boisk Piłkarskich wciąż chcemy rozwijać. Można świetnie grać wywodząc się z małych miejscowości. Tego życzę takim miejscowościom jak ta – dodał Mateusz Morawiecki.

W wizycie Premiera towarzyszyła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

„Potrzeba posiadania zadaszonych boisk jest istotna, by zawodnicy mogli korzystać z nich cały rok. Ta inwestycja przyczyni się do rozwoju sportu. Dziękuję za wsparcie premiera, który wie, że to i przyszłość i wielkie wyzwanie” – powiedziała Minister Dmowska.

We wtorek Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. W ramach tegorocznej, pilotażowej edycji, dofinansowaniem zostało objętych 12 obiektów na łączną kwotę 19 101 200 złotych. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF).

- Rozstrzygnęliśmy tegoroczną, pilotażową edycję Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Na etapie jego tworzenia Ministerstwo Sportu przewidziało udzielenie dotacji na łączną kwotę 15 milionów złotych. Wszystkie wnioski, które spełniały wymogi formalne i programowe zostały zaopiniowane pozytywnie, dlatego przeznaczymy na ten cel ponad 19 mln zł – mówi Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogły być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej w 2 wariantach realizacyjnych:

  • zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 x 45 m;
  • budowa nowego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem (105 x 68 m).
W ramach pilotażowej edycji 2020 zrealizowanych zostanie:

  • 7 inwestycji w pierwszym wariancie,
  • 5 inwestycji w drugim wariancie.
Celem Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Realizacja Programu przyczyni się do zwiększenia dostępności do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesiennozimowym. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. To odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów tego typu, a także pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, inicjujące oraz wspierające inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na temat Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich

Źródło: KPRM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy