Puchar Polski nie dla Grot Budowlanych Łódź

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Puchar Polski nie dla Grot Budowlanych Łódź - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź przegrywają w półfinale | foto Michał Pietrzak

Sport Podopieczne Macieja Biernata zakończyły udział w Pucharze Polski Kobiet na półfinale. Rywal łodzianek był najtrudniejszy z możliwych i niespodzianki niestety nie było. W finale zagra Developres Bella Dolina Rzeszów.

Grot Budowlane Łódź gorzsze od wicemistrzyń kraju

Początek pierwszego seta należał do rzeszowianek, które po ataku Anny Stencel prowadziły 6:2. Z każdą upływającą minutą przewagę wicemistrzyń kraju zwiększała się coraz bardziej. Po bardzo długiej wymianie i punkcie zdobytym przez Bajemę podopieczne Stephane’a Antigi prowdziły 15:5, a chwilę później nawet 17:5. Tę bardzo jednostronną partię zakończyła nowa siatkarka w rzeszowskiej ekipie, Malwina Smarzek.

Grot Budowlane nie spuściły głów i rewelacyjnie zaczęły rywalizację w secie numer 2. Asem serwisowym popisała się Ana Cleger, a Grot Budowlani prowadzili już 7:1. Kubanka niestety chwilę później źle zaatakowała, co pozwoliło szybko doprowadzić rywalkom do remisu 9:9. Developres Bella Dolina Rzeszów poczuł krew i nie odpuścił już łodziankom, wygrywając 25:22. Szkoda tego seta, bo po świetnym początku była olbrzymia szansa na wyrównanie stanu rywalizacji.

Łodzianki nie mogły sobie pozwolić na porażkę w kolejnym secie. Rzeszowianki nie zamierzały także pozwalać rywalkom na taką ucieczkę jak na starcie drugiej partii, bo Grot Budowlane pokazały, że grać potrafią i drugi raz mogły nie dać wyrwać sobie wygranej z rąk. Początek 3. seta to rywalizacja punkt za punkt. Pierwszą poważną przewagę 11:7 zbudowały sobie Grot Budowlane po skutecznej akcji Weroniki Centki. Rysice goniły łódzki zespół i za sprawą Malwiny Smarzek doprowadziły do stanu 19:19. Niebiesko-biało-czerwone tym razem nie pozwoliły już odwrócić losów tego seta i dzięki Zuzannie Góreckiej, zawodniczki z betką na piersi wygrały 25:22, przedłużając swoje nadzieję na awans do finału.

Budowlane doprowadziły do czwartego seta, który znów był dla nich walką o życie. Martyna Łazowska na nieszczęście łódzkich fanów dotknęła siatki, przez co Developres Bella Dolina prowadził 5:2. Druga drużyna TAURONLigi po sezonie zasadniczym z każdą kolejną akcją coraz bardziej przeważała. Gdy Wenerska zablokowała Anę Cleger, zawodniczki z Podkarpacia prowadziły już 12:5. Szansę łodzianek były już czysto iluzoryczne, biorąc pod uwagę jak dobrze grały ich rywalki. Niestety, ale obraz gry nie uległ zmianie, a zawodniczki Stephane’a Antigi spokojnie dowiozły bezpieczne prowadzenie do samego końca, wygrywając 25:17 i zapewniając sobie udział w wielkim finale.

Dla Grot Budowlanych Łódź to koniec marzeń o Pucharze Polski, ale łodzianki wciąż mają szansę na dobry wynik w rozgrywkach ligowych. W niedzielę, 3 kwietnia Grot Budowlani Łódź będą mierzyć się w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-offów w Legionowie z tamtejszą IŁ Capital Legionovią.

MVP: Katarzyna Wenerska

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 Grot Budowlani Łódź