Reprezentacja Polski sprowadzona na ziemię. Siatkarki przegrywają po horrorze w ostatnim secie - Zdjęcie główne

Sport Reprezentacja Polski do tej pory szła przez mistrzostwa Europy jak burza. Polski pokonywały bez większych problemów kolejne drużyny, aż do momentu spotkania z współgospodyniami. Podopieczne Jacka Nawrockiego z łódzkimi zawodniczkami w składzie poniosły pierwszą porażkę na mistrzostwach Starego Kontynentu.

Reprezentacja Polski niepokonana, aż do pojedynku z gospodyniami

Reprezentantki Polski od początku europejskiego czempionatu bez większych problemów radziły sobie z kolejnymi przeciwniczkami. Na początek Polki rozprawiły się z rywalkami z Niemiec, następnie pod rozpędzony biało-czerwony pociąg trafiły Greczynki, Czeszki. Totalnie roztrzaskane zostały także Hiszpanki, które w ostatnim secie pojedynku z Polską zdobyły jedynie 8 punktów.

W środowy wieczór seria zwycięstw reprezentacji Polski dobiegła końca. Jako pierwsze nasz zespół pokonały współgospodynie turnieju. Bułgarki chociaż pierwszą partię przegrały dość wysoko, bo 18:25, później do samego końca triumfowały już tylko one.

Kibice długo będą pewnie pamiętać ostatnią odsłony tego pojedynku. Polki przegrywały już 16:23 i wydawało się, że ostatnie spotkanie w grupie B zakończy się sromotną porażką, ale biało-czerwone rzuciły się do odrabiania strat. W pewnym momencie Zuzanna Górecka zablokowała jedną z Bułgarek i doprowadziła do stanu 24:23 dla gospodyń.

W następnej akcji nasze kadrowiczki miały piłkę na remis, ale to co los dał Góreckiej kilka chwil wcześniej, zabrał przy następnej okazji. Zawodniczka Grot Budowlanych Łódź została zablokowana i ręce w geście triumfu wzniosły zawodniczki prowadzone przez Iwana Petkowa.

Dobre występy łódzkich zawodniczek

W całym spotkaniu przyjmująca grająca na codzień z betką na piersi była jedną z jaśniejszych postaci i zdobyła aż 14 punktów, notując też 59% w przyjęciu. Inna z łodzianek, Klaudia Alagierska, która broni barw ŁKS-u Commercecon Łódź może pochwalić się 10-punktową zdobyczą przeciwko Bułgarii, w tym dwoma asami serwisowymi. Jej klubowa koleżanka, Martyna Grajber nie zdobyła tym razem ani jednego punktu, tak samo jak Monika Fedusio, która gra w jednym zespole z wspomnianą Górecką.

Porażka z Bułgarią oznacza, że Polki zajęły 2. miejsce w grupie B i w 1/8 zmierzą się z Ukrainą. Po ewentualnym zwycięstwie nad naszymi wchodnimi sąsiadami, Polki mogą trafić na główne faworytki do triufmu w całych rozgrywkach, Turczynki. To właśnie z zawodniczkami z Kraju Półksiężyca biało-czerwone przegrały w półfinale mistrzostw Europy w 2019 roku.

Bułgaria -Polska 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:23)