Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet wygrywa w łódzkiej Sport Arenie

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet wygrywa w łódzkiej Sport Arenie - Zdjęcie główne

Reprezentacja Polski wygrywa w łódzkiej Sport Arenie

Sport Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet wygrała wczoraj sparing z Bułgarią, który rozgrywany był w łódzkiej Sport Arenie. W składzie biało-czerwonych nie zabrakło oczywiście zawodniczek reprezentujących na codzień Grot Budowlanych Łódź i ŁKS Commercecon.

Reprezentacja Polski w łódzkiej Sport Arenie

Reprezentantki Polski miały zaplanowane dwa spotkania towarzyskie przeciwko rywalkom z Bułgarii. W pierwszym meczu podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały 3:1.

Pierwszy set był na początku dość wyrównany. Polki wyszły na prowadzenie po asie serwisowym Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Później z dobrej strony pokazała się grająca w lidze włoskiej, Malwina Smarzek-Godek. Dzięki skutecznych atakach byłej siatkarki Chemika Police reprezentacja Polski wygrała pierwszą partię 25:22.

Polecamy: ŁKS Commercecon Łódź. Aleksandra Wójcik podąża śladem Katarzyny Zaroślińskiej-Król i przenosi się do Radomki
W drugim secie z dobrej strony pokazała się nowa siatkarka Grot Budowlanych Łódź. Martyna Łazowska zapisała na swoim koncie punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki. Nie pomógł on jednak naszej drużynie w wygranej w drugim secie. Bułgarki doprowadziły do remisu 1:1 po zwycięskiej grze na przewagi 30:28.

Trzeci set to kolejny as serwisowy siatkarki Grot Budowlanych. Tym razem udaną zagrywką popisała się Zuzanna Górecka. W tym wypadku pomogła ona biało-czerwonym wygrać trzecią odsłonę tego towarzyskiego starcia. Po udanym ataku zawodniczki Legionovii, Olivii Różański, Polki wygrały bardzo pewnie 25:19.

Polecamy: Grot Budowlani Łódź mają już zastępstwo dla Veroniki Jones-Perry. Nową atakującą została Ana Cleger!
Czwarty set okazał się być ostatnim. Polki nie miały gigantycznej przewagi punktowej, ale spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie w łódzkiej Sport Arenie, gdzie swoje ligowe spotkania rozgrywają ŁKS Commercecon i Grot Budowlani. Nieudany atak Milanowej przypieczętował zwycięstwo naszych zawodniczek 25:22. Całe spotkanie zakończyło się pewną wygraną kadry Jacka Nawrockiego 3:1.