Rezerwy ŁKS-u kontynuują zwycięski marsz

Rezerwy ŁKS-u kontynuują zwycięski marsz - Zdjęcie główne

Sport W piątej kolejce IV ligi w meczu ŁKS-u z Wartą Sieradz mieliśmy prawdziwy grad bramek. Ełkaesiacy w szalgierze tej serii gier pokonali w wyjazdowym meczu Wartę Sieradz 6:3. Na listę strzelców wpisał się m.in. Jakub Tosik, czy Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti.

Rycerze Wiosny prowadzenie objęli już w 2 minucie spotkania za sprawą Nigeryjczyka, Kelechukwu. Nowy piłkarz w zespole ŁKS-u wykorzystał niepewność obrońcy z Sieradza i sprytnym strzałem zaskoczył bramkarza gospodarzy.

W 11 minucie mogło być już nie 2, a 3:0 dla gości. Najpierw w 7 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Dariusz Gmosiński, który podpisał niedawno profesjonalny kontrakt z ŁKS-em, ale napastnik biało-czerwono-białych został zatrzymany w ostatniej chwili przez dobrze interweniującego zawodnika Warty Sieradz. Chwilę później dobrą wrzutką popisał się Portugalczyk Guima, a użytek zrobił z tego aktywny w tym meczu Kelly. Nigeryjczyk zgrał piłkę do Przemysława Sajdaka, ale nie udało mu się pokonać Wlazłowskiego.

Wydawało się, że kwestią czasu są kolejne bramki dla łodzian, ale to gospodarze wyrównali. W 20 minucie błąd popełnił Maksymilian Rozwandowicz, który źle wyprowadzał piłkę. Sytuację wykorzystał Marcin Koblerski i pokonał bezradnego Michała Kota.

Trzy minuty później ŁKS ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Tosik, który popisał się świetnym uderzeniem. ŁKS 2:1 Warta.

W minucie 36 Warta Sieradz znów doprowadziła do remisu. Tym razem na listę strzelców wpisał się były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego, Adam Patora, który wykorzystał świetne podanie od swojego kolegi z zespołu.

Po raz kolejny ełkaesiacy szybko utemperowali zapędy gospodarzy. Tym razem zrehabilitował się Maksymilian Rozwandowicz, który wykorzystał kolejne dobre dośrodkowanie Guimy i wykończył dobrą akcję ŁKS-u. Więcej emocji w pierwszej połowie kibice już nie zobaczyli, ale i tak nie mieli na co narzekać 5 bramek do przerwy, a ŁKS schodził do szatni przy prowadzeniu 3:2.

3 minuty po wznowieniu gry świetną interwencją popisał się Michał Kot, który uratował swój zespół przed kolejnym remisem w tym meczu. 5 minut po interwencji Kota łodzianie podwyższyli prowadzenie, a konkretniej zrobił to jeden z nowych piłkarzy biało-czerwono-białych, Mateusz Bąkowicz, który strzałem z dość ostrego kąta pokonał golkipera Warty Sieradz. W tamtym momencie ŁKS prowadził już 4:2.

W 74 minucie było już w zasadzie po meczu. Maksymilian Rozwandowicz wykorzystał rzut karny podyktowany dla ŁKS-u po przewinieniu graczy gospodarzy w polu karnym. Co prawda trzeciego gola dla Warty zdobył Mariusz Woźniak, ale ostatnie słowo należało do zawodników z al. Unii. W 87 minucie Tomasz Górecki po asyście Romanowicza ustalił wynik spotkania na 6:3 dla Łódzkiego Klubu Sportowego.

Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu od początku sezonu i kroczą od zwycięstwa od zwycięstwa w IV lidze. ŁKS zajmuje jak dotąd 1 miejsce w lidze z kompletem punktów przed drugim Orkanem Buczkiem i trzecią Borutą Zgierz. Oba zespoły mają dwa oczka mniej od Rycerzy Wiosny.

Warta Sieradz - ŁKS II Łódź 3:6 (2:3)
0:1 - Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti 2'
1:1 - Marcin Kobierski 20'
1:2 - Jakub Tosik 23'
2:2 - Adam Patora 36'
2:3 - Maksymilian Rozwandowicz 40'
2:4 - Mateusz Bąkowicz 52'
2:5 - Makymilian Rozwandowicz 75' (k.)