RUGBY: Mistrzostwo nie dla Budowlanych. Łodzianie przegrali w Sopocie

RUGBY: Mistrzostwo nie dla Budowlanych. Łodzianie przegrali w Sopocie - Zdjęcie główne

Sport Złota seria rugbistów Master Pharm Budowlanych została przerwana. Po niezwykle pasjonującym spotkaniu zawodnicy trenera Szyburskiego musieli uznać wyższość Ogniwa Sopot i tym razem będą zmuszeni zadowolić się tytułem wicemistrzów Polski.

Finałowe spotkanie zostało rozegrane w Sopocie, ponieważ to zawodnicy Ogniwa zajęli wyższą lokatę po fazie zasadniczej. Nic zatem dziwnego, że to właśnie gospodarze przystępowali do starcia z łódzkim zespołem z pozycji faworyta.Pojedynek Ogniwo - Budowlani rozgrywany był w bardzo wysokiej temperaturze. Upał dał się we znaki zawodnikom obu ekip, ale mimo to stworzyli oni doskonałe widowisko godne starcia mistrza z wicemistrzem Polski.

Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 10:10. Decydująca okazała się zatem druga część meczu, a konkretniej jej końcowe minuty. Szalona pogoń łódzkich rugbistów od stanu 24:10 do remisu 24:24 nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W ósmej minucie doliczonego czasu gry decydujące punkty zdobył dla Ogniwa Wojciech Piotrowicz.

Tym samym przypieczętował zwycięstwo i pierwszy od 16 lat mistrzowski tytuł dla klubu z Sopotu.

MKS Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani SA Łódź 27:24 (10:10)