Siatkarki Grot Budowlanych Łódź rozgromiły Belgijki! Zobacz niesamowity doping na trybunach [galeria]

Sport Ach co to były za emocje! Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały zawodniczki z Belgii. Zameldowały się tym samym w ćwierćfinale Pucharu CEV.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV

Podczas wtorkowego spotkania na pozycji libero nieobecną Justynę Łysiak zastępowała Daria Skomorowska. Podstawowa libero z boku przyglądała się poczynaniom koleżanek. Rezerwową libero tego dnia była natomiast Justyna Kędziora.

W spotkanie lepiej weszły zawodniczki Grot Budowlanych, które przy serwisie Moniki Fedusio prowadziły 4:1. Siatkarki z Belgii szybko jednak wyrównały stan meczu na 4:4. Niedługo później swoją zagrywką bombardować rywalki zaczęła Adrianna Kukulska. Wtedy łodzianki zyskały pokaźną przewagę 12:7. Ostatecznie Grot Budowlane wygrały 25:20.

Początek drugiego seta był bardzo podobny do poprzedniej partii. Obie drużyny zaczęły odważnie i pewnie w swoich poczynaniach. Później tempo podkręciły Budowlane, które kilkukrotnie skutecznie zagrały blokiem i wyszły na prowadzenie 14:10. Łodzianki w kolejnej fazie drugiej odsłony znów bardzo pewnie kontrolowały przebieg spotkania i wygrały ostatecznie 25:17.

Trzeci set był formalnością. Zakończył się wynikiem 25:21. Łodzianki pewnym krokiem zameldowały się w ćwierćfinale Pucharu CEV.

MVP: Julia Kąkol

Grot Budowlani Łódź – VDK Gent Dames 3:0 (25:20, 25:17, 25:21

Grot Budowlani: Polak, Kędziora, Pol, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Skomorowska

VDK Gent: Divoux, De Quick Tine, Van Elsen, Janssens, Declat, Flament, De Quick Lotte, Smeets, Vandeewiele, Vandesteene, Everaert, Longeval