Słaby ŁKS Commercecon Łódź, słaby wynik. Łodzianki przegrywają z kaliszankami

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Słaby ŁKS Commercecon Łódź, słaby wynik. Łodzianki przegrywają z kaliszankami - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź sromotnie przegrał z Energa MKS-em Kalisz | foto Michał Pietrzak

Sport Zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź po imponującym zwycięstwie nad BKS-em Bostik Bielsko-Biała miały pójść za ciosem. Niestety dla fanów zgromadzonych w łódzkiej Sport Arenie, podopieczne Michala Maška nie popisały się i wysoko uległy Energa MKS-owi Kalisz.

ŁKS Commercecon Łódź rozczarował w łódzkiej Sport Arenie

Łódzkie Wiewióry zanotowały fatalny początek spotkania z kaliszankami. Po asie serwisowym Łukasik, Ełkaesianki przegrywały już 4:8. Gospodynie po efektownym zwycięstwie nad BKS-em Bostik Bielsko-Biała nie potrafiły nawiązać swoją grą do tego meczu. Kaliszanki spokojnie wygrały 25:19 i objęły prowadzenie.

W drugiej partii wcale nie było lepiej. Łodzianki popełniały proste błędy, jak ten, kiedy siatki dotknęła Kamila Witkowska. Po tym błędzie biało-czerwono-białe przegrywały już 5:12. Gdyby ŁKS Commercecon grał na swoim optymalnym poziomie, to można by było liczyć na emocje i jakiś niesamowity powrót, ale nic takiego nie miało miejsca. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Gajewska, a Energa MKS Kalisz wygrał 25:17. Bardzo słabe dwa sety w wykonaniu podopiecznych Michala Maška.

W trzeciej partii to w końcu łodzianki zaczęły od wysokiego prowadzenia. Sygnał do ataku dała Weronika Sobiczewska, po jej udanym ataku Wiewióry prowadziły 5:1. Kaliszankom co prawda udało się wyrównać stan rywalizacji w trzecim secie, ale koniec końców to Wiewióry ponownie odskoczyły na kilka punktów. Bardzo dobre zawody grała Sobiczewska. Młoda siatkarka z przeplatanką na piersi zaprowadziła swój zespół do pewnej wygranej 25:17 i dała nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie meczu. 22-latka po trzech setach miała na koncie aż 20 punktów.

Czwarta partia była niezwykle istotna dla jednej i drugiej ekipy i było to widać na boisku. ŁKS Commercecon prowadził wyrównany bój z Energą MKS-em, ale w połowie seta podopieczne Jacka Pasińskiego wyraźnie odskoczyły. Po siedemnastym punkcie zdobytym w tej rywalizacji przez Aleksandrę Dudek przyjezdne prowadziły już 12:7 i zmierzały po końcowy triumf. Z każdą kolejną minutą przewaga gości się powiększała. Ostatecznie łódzkie Wiewióry sromotnie przegrały z 10. drużyną TAURONLigi. Po nieudanym ataku Piaseckiej, kaliszanki wygrały 25:16 i cały mecz 3:1.

ŁKS Commercecon Łódź 1:3 Energa MKS Kalisz