Spokój i ogranie. Polki z drugą wygraną na ME siatkarek

Spokój i ogranie. Polki z drugą wygraną na ME siatkarek - Zdjęcie główne

Sport Reprezentacja Polski Jacka Nawrockiego zaliczyła drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy siatkarek. Tym razem nasze zawodniczki pokonały Portugalki, które są zdecydowanie najsłabszym ogniwem naszej grupy. W innym meczu Belgijki w 3 setach rozprawiły się ze Słowenkami.

Dzień numer 2 spotkań grupy B ME rozgrywanych w łódzkiej Atlas Arenie rozpoczął się od niemalże kopii meczu Polska – Słowenia. Zmienił się jedynie przeciwnik wygrywający ze naszymi wczorajszymi rywalkami.

Była nim Belgia i podmieniła jeszcze delikatnie liczby punktów ugrywanych przez rywalki w setach – tutaj było to 13, 21 i 20. Na boisku znów dobrze wyglądała Britt Herbots, dodatkowo lepsze spotkanie niż dzień wcześniej zaliczyła też Kaja Grobelna.

O 20:30 polscy kibice zgromadzeni nieco liczniej niż wczoraj doczekali się „Mazurka Dąbrowskiego” i meczu Polek z Portugalkami. Był to jednak typowy spektakl na zasadzie „godzinka z prysznicem”. Nasze reprezentantki, mimo że z wieloma eksperymentami w składzie - całe spotkanie na ataku zagrała Katarzyna Zaroślińska-Król, na przyjęciu po raz pierwszy w turnieju widzieliśmy Martynę Łukasik, których w trakcie spotkania dokonywał Jacek Nawrocki, pewnie pokonały egzotycznego przeciwnika 3:0 – w setach do 14, 16 i 11.

- Dla nas najważniejsze było dziś ogranie i spokój – mówił po spotkaniu trener Nawrocki. - Spokój, czyli 3 punkty i gra bez straty seta i ogranie zawodniczek, które potem mogą być bardzo potrzebne.

Dziś Polki mają dzień odpoczynku od mistrzostw, który wykorzystają treningowo – zaplanowano im zarówno wizytę na siłowni, jak i w hali Łódź Sport Arena. Spotkają się także częściowo z przedstawicielami mediów. W Atlas Arenie odbędą się za to 2 spotkania bez naszej kadrySłowenia zagra z Portugalią, a Ukrainą z Włochami.