Szaleństwo na Widzewie! Łodzianie rozbili Pogoń Siedlce 7:3!

Szaleństwo na Widzewie! Łodzianie rozbili Pogoń Siedlce 7:3! - Zdjęcie główne

Sport W sobotni wieczór kibice zebrani na stadionie przy al. Piłsudskiego oglądali prawdziwą strzelaninę w wykonaniu obu zespołów. Widzew zgniótł rywala swoją ofensywą, ale błędy w obronie spowodowały, że piłkarze trenera Marcina Kaczmarka sami stracili aż 3 bramki.

Czerwono-Biało-Czerwoni zaczęli od mocnego uderzenia. Już w pierwszych minutach mieli kilka okazji do zdobycia bramki i jedną z nich wykorzystali. Strzelanie rozpoczął z rzutu karnego Marcin Robak w 6. minucie. Gra niewiele się zmieniła i łodzianie wciąż naciskali. Druga bramka padła w 23. minucie, a ponownie egzekutorem był Robak. Pod koniec pierwszej połowy do siatki trafili jeszcze Gutowski (37.) oraz Zieleniecki (42.) Widzew schodził na przerwę z wysokim i zasłużonym prowadzeniem.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie, ale gra Pogoni zaczynała się „kleić”, również dzięki wejściu na boisko byłych widzewiaków – Falona oraz Kozłowskiego. Tąpnięcie nastąpiło w 63. minucie, kiedy Pogoń wywalczyła rzut karny. Wykorzystał go Mójta, ale Widzew w minutę wbił dwie bramki i nagle z 4:0 zrobiło się 6:1! Do siatki gości trafiali Brodziński (gol samobójczy) i Mandiangu.

To jednak nie był koniec emocji, bo w 72. i w 76. minucie Pogoń strzeliła kolejne gole przez niefrasobliwość łódzkiej obrony. Widzew dał radę jednak uspokoić sytuację, a w 83. minucie wynik na 7:3 ustalił Gutowski. Pod względem ofensywnym łodzianie zaprezentowali się wspaniale, niestety zbyt duża pewność siebie spowodowała stratę trzech bramek, które lekko psują obraz drużyny z al. Piłsudskiego po tym meczu.

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 7:3 (4:0)