TME SMS Łódź grał w hicie kolejki Ekstraligi. Mistrzynie Polski zdołały wygrać?

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

TME SMS Łódź grał w hicie kolejki Ekstraligi. Mistrzynie Polski zdołały wygrać? - Zdjęcie główne

TME SMS Łódź mierzył się z Górnikiem Łęczna w hicie kolejki Ekstraligi Kobiet | foto Michał Pietrzak

Sport Mistrzynie Polski z TME SMS-u Łódź miały za sobą fantastyczny okres w Ekstralidze. W ostatnich tygodniach łodzianki złapały jednak lekką zadyszkę, co pokazał przegrany hit kolejki.

TME SMS Łódź walczył w hicie kolejki

TME SMS Łódź wygrywał wszystko i ze wszystkimi, ale tylko do pewnego momentu. Wszyscy się spodziewali, że słabszy moment musiał w końcu przyjść i wydaje się, że teraz jesteśmy jego świadkami.

Pod koniec października podopieczne Marka Chojnackiego uległy w Katowicach GKS-owi 0:2. Szybko wróciły jednak na zwycięskie tory, wygrywając 1:0 z Pogonią Szczecin już w następnym spotkaniu. Tak jak szybko na zwycięskie tory wróciły, tak łodzianki szybko z niego wypadły, bo dzisiaj 19 listopada, TME SMS Łódź w hicie kolejki wysoko przegrał z Górnikiem Łęczna.

Początek nie wskazywał na nieudany dzień dla mistrzyń kraju, bowiem już w 5. minucie zespół na prowadzenie wyprowadziła Wiktoria Zieniewicz. Rywalki jeszcze w pierwszej połowie zdołały jednak dwukrotnie wpakować piłkę do łódzkiej bramki. Górnik złamał wynik, zdobywając dwie bramki w taki sam sposób. Zarówno w 20. minucie, jak i w minucie 35. do siatki TME SMS-u Łódź z rzutu karnego trafiała Klaudia Milek.

Tuż po zmianie stron nadzieję na zwycięstwo dała Dominika Kopińska, dla której wyrównujące trafienie w Łęcznej było 11 golem w tym sezonie Ekstraligi Kobiet. W tej statystyce ustępowała tylko wspomnianej wcześniej Klaudii Milek z Górnika. Właśnie ta piłkarka zawodniczka skompletowała później hat-tricka. Wcześniej swoje gole zdobyły jeszcze Anna Zając i Oliwia Rapacka, a Górnik Łęczna nie pozostawił złudzeń mistrzyniom kraju, wygrywając aż 5:2.

TME SMS Łódź kończy rok porażką

Było to ostatnie spotkanie TME SMS-u Łódź w 2022 roku. Następny mecz w lidze podopieczne Marka Chojnackiego rozegrają dopiero 25 lutego. Łodzianki bardzo długo były niepokonane w Ekstralidze Kobiet, ale w ostatnich trzech meczach, poniosły aż dwie porażki, co przełożyło się dopiero na 3. lokatę w tabeli. TME SMS ma jednak tylko 3 punkty straty do prowadzącego Górnika i w drugiej połowie sezonu wszystko jest jeszcze możliwe. Obrona mistrzowskiego tytułu wciąż jest w zasięgu.

Górnik Łęczna 5:2 TME SMS Łódź
0:1 - Wiktoria Zieniewicz 5’
1:1 - Klaudia Miłek 20’ (k.)
2:1 - Klaudia Miłek 35’ (k.)
2:2 - Dominika Kopińska 47’
3:2 - Anna Zając 58’
4:2 - Oliwią Rapacka 76’
5:2 - Klaudia Miłek 82’

Wyjściowe jedenastki:

Górnik: Palińska - Kazanowska, Cyraniak, Lefeld, Miłek, Dereń, Gołąb, Rapacka, Szymczak, Litwiniec, Zając

TME SMS: Szperkowska - Kolis, Jedlińska, Grzybowska, Domin, Kopińska, Rędzia, Enjo, Abambila, Sokołowska, Zieniewicz