To nie jest dzień ŁKS-u. Najpierw piłkarze, teraz siatkarki. Łódzkie Wiewióry przegrywają pierwszy mecz o brąz - Zdjęcie główne

Sport Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przegrały pierwszy mecz o 3. miejsce z E. Leclerc Moya Radomką Radom. Podopieczne Michala Maška nie popisały się w starciu z drużyną Riccardo Marchesiego i uległy w pierwszym starciu obydwu drużyn aż 0:3.  Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano brazylijską atakującą, Brunę Honorio Marques.

Trzecia porażka z rzędu ŁKS-u Commercecon Łódź stała się faktem
W pierwszym secie po udanym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król łodzianki prowadziły już nawet 16:9. Wydawało się, że pierwszy set padnie wkrótce łupem Ełkaesianek, ale te pozwoliły wymknąć się sprawom spod kontroli. Taśmowo zdobywane punkty przez m.in. Brunę Honorio Marques zaowocowały niesamowitym powrotem do rywalizacji przez Radomkę. Podopieczne Michala Maška przegrały pierwszą odsłonę 22:25 tracąc aż 8 punktów z rzędu.

Drugi set już od samego początku toczył się pod dyktando Radomki. Zawodniczki prowadzone przez Riccardo Marchesiego w końcówce miały sporą przewagę po ataku Samary Rodrigues de Almeidy, bowiem prowadziły już 20:16. Radomianki nie popełniły błędu Ełkaesianek z pierwszego seta i dowiozły korzystny wynik do końca i wygrały 25:19.

Trzecia część tego widowiska była bardzo wyrównana. W pewnym momencie E. Leclerc Moya Radomka Radom odskoczyła na trzy oczka za sprawą Justyny Łukasik, Bruny Honorio Marques i Any Bjelicy. Wynik, jaki widniał wtedy na tablicy to 13:10. Wiewióry starały się wrócić do tego meczu i kilkukrotnie były tego blisko, ale radomianki skutecznie odpierały ich ataki, momentalnie odbudowując sobie kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie biało-czerwono-białe przegrały wysoko 19:25 w całym spotkaniu zostając rozbite przez rywalki aż 0:3.

ŁKS Commercecon Łódź odbuduje się przed rewanżem?
Pierwsze spotkanie zupełnie nie wyszło łódzkiej ekipie. Porażka z Radomką była trzecią z rzędu po dwóch wcześniejszych porażkach z Developresem SkyRes Rzeszów w półfinale. Rewanżowe starcie o brązowy krążek nastąpi we wtorek 13 kwietnia o godzinie 20:30. Na razie bliżej miejsca na podium są siatkarki z Radomia.

E. Leclerc Moya Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

MVP: Bruna Honorio Marques

Radomka: Rodrigues de Almeida, Honorio Marques, Łukasik, Moskwa, Bjelica, Skorupa
ŁKS: Alagierska, Wójcik, Bongaerts, Zaroślińska-Król, Ninković, Lazović