Trudne zadanie przed Dynamem Kijów w rewanżu

Sport Zawodnicy Dynama Kijów przegrali pierwszy mecz na Stadionie Króla z portugalskim gigantem. Benfica wraca do Lizbony z okazałą zaliczką.

Dynamo Kijów poza Ligą Mistrzów?

Zawodnicy ukraińskiego klubu poradzili sobie do tej pory zarówno z Fenerbahçe, jak i austriackim Szturmem Graz. Teraz podopieczni Mircei Lucescu stanęli przed najtrudniejszym zadaniem w ich dotychczasowej walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Licznie zgromadzeni fani na trybunach im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi oglądali ciekawe i żywe spotkanie, ale gole strzelał w nim tylko jeden zespół. Drużyna ze stolicy Ukrainy przegrała 0:2 po bramkach z pierwszej części meczu. Wynik już w 9. minucie otworzył Gilberto po asyście João Mário, a chwilę przed przerwą podwyższył Gonçalo Ramos.

W drugiej połowie zespół z Ukrainy miał kilka okazji na złapanie kontaktu z „Orłami”, ale albo skuteczni bronił Odysseas Vlachodimos, albo piłkarze Dynama nie gubili się na ostatniej prostej przed bramką.

Dynamo znajduje się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się już 23 sierpnia w Lizbonie.

Dynamo Kijów 0:2 Benfica Lizbona
0:1 - Gilberto 9’
0:2 - Gonçalo Ramos 37’

Dynamo: Bushchan - Kędziora, Zabarnyi, Popov (Syrota 80’), Dubinchak (Vivcharenko 63’) - Andeiyevski, Shaparenko, Tsygankov (Karavaev 64’), Buyalskyy, Shepelev (Tsarenko 73’) - Besedin (Vanat 74’)

Benfica: Vlachodimos - Gilberto (Bah 69’), Otamendi, Morato, Grimaldo - Fernandez, Florentino, João Mario - Rafa Silva (Chiquinho 84’), Neres (Henrique Araújo 63’), Ramos (Yaremchuk 63’)