Tym razem Budowlane bezkompromisowe. Legionovia pokonana w sparingu

Tym razem Budowlane bezkompromisowe. Legionovia pokonana w sparingu - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Błażeja Krzyształowicza rozegrały dzisiaj drugi w sparing z DPD Legionovią Legionowo. Po wczorajszym remisie 2:2, dziś łodzianki wygrały w Skierniewicach 3:1.

Grot Budowlani Łódź przegrali pierwszego seta wyraźnie i bez dyskusji, bo aż 14:25. Po pierwszej partii zanosiło się na srogie lanie od siatkarek Alessandro Chiappiniego.

Kolejne trzy partie padły już jednak łupem lepszych tego dnia siatkarek Błażeja Krzyształowicza. Grot Budowlani Łódź wygrywali kolejne sety odpowiednio: 25:23, 25:20, a w czwartym secie łodzianki zrewanżowały się za pierwszą odsłonę i pokonały rywalki z Legionowa 25:12.

Standardowo już w przypadku meczów sparingowych trenerzy obydwu ekip umówili się na dodatkową partię. W tej lepsze okazały się przeciwniczki Budowlanych, które wygrały na przewagi 32:30.

Kolejny sprawdzian przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem siatkarki z betką na piersi rozegrają 12 września z E. Leclerc Radomką Radom.

Grot Budowlani Łódź - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (14:25, 25:23, 25:20, 25:12)