Udana inauguracja! Wiewióry triumfują [RELACJA]

Udana inauguracja! Wiewióry triumfują [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportNa taki start sezonu czekali kibice łódzkiego zespołu. Siatkarki ŁKS-u Commercecon w swym premierowym spotkaniu Ligi Siatkówki Kobiet pokonały rywalki z Kalisza 3:0 i mogły świętować przed własną publicznością pierwszy triumf w nowym sezonie.

Na ten dzień fani łódzkich siatkarek czekali bardzo długie lato.

Właśnie dzisiaj ich ulubienice po raz pierwszy w nowym sezonie wyszły na parkiet, aby stoczyć swój premierowy bój o obronę tytułu mistrza Polski.

Trzeba przyznać, iż siatkarki ŁKS-u Commercecon zostały przywitane przez swoich kibiców w przepięknym stylu. Wspaniała oprawa wystawiona tuż przed meczem oraz głośny doping towarzyszący niemal przez całe spotkanie na pewno uskrzydliły aktualne mistrzynie Polski.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak udanego meczu. Gospodynie dzisiejszego starcia miały chyba lekką tremę, którą skrupulatnie wykorzystywały ich rywalki doprowadzając w pierwszym secie do wyniku 14:18. Wtedy nastąpił przełomowy moment w drużynie ŁKS-u Commercecon. Łodzianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 20:19. Końcówka seta była bardzo wyrównana, jednak przy stanie 22:22 „Wiewióry” poszły za ciosem i zdobyły trzy punkty z rzędu, wygrywając tym samym pierwszego seta.

Druga partia do znudzenia przypominała wydarzenia z pierwszego seta. Zawodniczki MKS-u Kalisz prowadziły w pewnym momencie aż 15:9 i wydawało się, że nastąpi przełamanie drużyny gości. Nic bardziej mylnego. Aktualne mistrzynie Polski wzięły się za odrabianie strat i zmniejszyły przewagę rywalek do jednego punktu. W końcówce drugiego seta przy stanie 21:21 więcej zimnej krwi ponownie zachowały gospodynie dzisiejszego pojedynku i wygrały drugą partię 25:23.

Trzeci set rozpoczął się po myśli zawodniczek ŁKS-u Commercecon, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie 5:3. Wówczas do głosu zaczęły dochodzić siatkarki MKS-u Kalisz, które jednak nie potrafiły utrzymać czteropunktowej przewagi i po raz kolejny roztrwoniły wysokie prowadzenie. Łodzianki poszły za ciosem i wygrały trzeciego seta 25:22, tym samym wygrywając całe spotkanie 3:0.

Pomimo niełatwego starcia i dość silnego oporu ze strony rywalek jaki napotkały w dzisiejszym spotkaniu zawodniczki ŁKS-u Commercecon, aktualne mistrzynie Polski wyszły z tego starcia zwycięsko. Miejmy nadzieję, że wygrana z MKS-em Kalisz będzie pierwszym krokiem w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu.

ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Składy:

ŁKS Commercecon: Mori, Bociek, Pacak, Alagierska, Lazović, Skrzypkowska, Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Wójcik, Kowalińska.

Energa MKS Kalisz: Budzoń, Helić, Ptak, Centka, Hurley, Kecman, Kulig (libero) oraz Jasek, Brzezińska.

MVP Spotkania : Lazović