Udany wyjazd "Wiewiór", kolejne zwycięstwo łódzkich siatkarek [Relacja]

Opublikowano:

Udany wyjazd "Wiewiór", kolejne zwycięstwo łódzkich siatkarek [Relacja] - Zdjęcie główne

Sport Pierwszy wyjazd w nowym sezonie i pierwsze zwycięstwo. Siatkarki ŁKS-u Commercecon pomimo przegranego pierwszego seta, pokazały pazur i kolejne trzy partie padły łupem łódzkich zawodniczek, które z Radomia wracają z trzema punktami.

Po zakończeniu pierwszego seta fani łódzkiego zespołu mogli czuć bardzo duże niezadowolenie z gry swoich ulubienic. Zawodniczki ŁKS-u Commercecon niespodziewanie przegrały pierwszą partię 25:22. O ile początkowa faza spotkania była bardzo wyrównana, to w końcówka pierwszego seta należała zdecydowanie do gospodyń piątkowego starcia. Siatkarki Radomki Radom zyskały przewagę, poszły za ciosem i mogły cieszyć się ze sprawienia sporej niespodzianki jaką była zwycięska batalia w pierwszym secie.

Ciąg dalszy niespodzianki miał miejsce na początku drugiego seta, kiedy to zawodniczki z Radomia prowadził w nim 4:0. Mimo tak kapitalnego początku, gospodynie wczorajszego pojedynku nie były wstanie ponownie zaskoczyć łódzkich siatkarek i przegrały drugiego seta 22:25. Po tym przełamaniu popularne „Wiewióry” udowodnił, iż porażka w pierwszej partii była wyłącznie drobnym potknięciem. W kolejnych dwóch potyczkach siatkarki łódzkiego zespołu włączyły piąty bieg i wygrały oba sety, a tym samym całe spotkanie. Prawdziwy pokaz mocy aktualne mistrzynie Polski pokazały w ostatniej partii , w której pozwoliły swoim rywalkom na zdobycie zaledwie 18 punktów.

Mimo początkowej wpadki, łódzkie zawodniczki po raz kolejny w tym sezonie pokazały prawdziwy charakter zwycięzcy. Powrót popularnych „Wiewiór” z pierwszej w tym sezonie delegacji minął zapewne w bardzo udanej atmosferze.

E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:22, 22:25, 21:25, 18:25)

Składy zespołów:
Radomka: Szpak (3), Bałucka (10), Azizova (21), Kubacka (11), Jerkov (6), Bałuk (13), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero) i Szczepańska – Pogoda (3)
ŁKS: Mori, Pacak (11), Wójcik (11), Lazović (20), Bociek (20), Alagierska (11), Korabiec (libero) oraz Strasz (libero), Skrzypkowska, Szczyrba i Edelman

MVP: Katarina Lazović