Walka o Ligę Mistrzów w Łodzi. Kibice Dynamo Kijów i Fenerbahçe SK nie zawiedli

Sport W rozegranym na stadionie Władysława Króla w Łodzi pierwszym meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów Dynamo Kijów zremisowało z Fenerbahçe SK 0:0. Rewanż odbędzie się 27 lipca w Stambule.

Przypomnijmy, że mecz został rozegrany w Łodzi ze względu na wojnę w Ukrainie. Spotkanie poprzedziło odśpiewanie ukraińskiego hymnu. Wielu kibiców nie kryło wzruszenia. Mecz upłynął pod znakiem przewagi wicemistrza Turcji, ale ostatecznie bramkarze obu drużyn zachowali czyste konto.

Dodajmy, że w barwach ukraińskiego zespołu wystąpił Tomasz Kędziora, który wrócił z wypożyczenia z Lecha Poznań.

Dynamo Kijów – Fenerbahçe SK - sytuacje

11’ Po rzucie rożnym wybitym przez Diego Rossiego (Fenerbahçe), piłkę wypiąstkował Bushchan.

14’ Po dośrodkowaniu z lewej strony strzela Enera Valencia (Fenerbahçe), ale świetnie broni Bushchan.

15’ Strzał Yükseka (Fenerbahçe), z za linii pola karnego przelatuje obok słupka.

27” Dobra dwójkowa akcja Kędziory i Verbicza (Dynamo), ale ostatecznie ten ostatni strzelił obok słupka.

33’ Diego Rossi (Fenerbahçe), schodzi ze skrzydła, i po rajdzie wzdłuż linii pola karnego, oddaje strzał, ale znów świetną interwencją popisuje się Bushchan

37’ Po dośrodkowaniu Diego Rossiego (Fenerbahçe), z lewej strony z bliskiej odległości gola próbuje zdobyć Kahveci, ale przy strzale przeszkodził mu kolega z zespołu i po raz piłka znalazła się w rękach Bushchana

44’ Po rzucie rożnym wybitym przez Tsygankowa (Dynamo), piłka zostaje wybita przed pole karne. Z dystansu próbuje Sidorczuk, ale strzela bardzo niecelnie.

53’ Po rzucie wolnym wykonanym przez Tsyganowa (Dynamo), szczupakiem próbuje trafić Popov, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bayindıra

55’ Sidorczuk (Dynamo) strzela z dystansu, ale piłka przelatuje obok słupka tureckiej bramki.

70’ Strzela Bruma (Fenerbahçe), ale bez trudu broni Bushchan

86’ Da Silva (Fenerbahçe),  strzela z dystansu, ale futbolówka leci wysoko nad poprzeczką.

90’ Linoln (Fenerbahçe) uderzył głową po koźle, ale kolejną obronę zaliczył Bushchan.

Dynamo Kijów – Fenerbahçe SK 0:0

Dynamo: Bushchan – Kędziora – Zabarnyj, Popov (83’ Syrota), Dubinchak – Tsygnakov (88’ Karavaev), Sydorchuk żk, Schaparenko, Verbić (83’ Vanat) – Buyalski (77’ Garmash żk), Besedin żk.

Fenerbahçe:  Bayindır – Samuel, Aziz (46’ Tisserand), Szalai, Kadıoğlu – Da Silva, Yüksek, Kahveci (63’ Bruma)– Rossi (73 Guler), Valencia (73’ Dursun), King żk (63’ Lincoln)