Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Wicemistrzynie nie leżą ŁKS-owi Commercecon Łódź. Łodzianki odpadają z Pucharu Polski - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon odpada z Pucharu Polski | foto Michał Pietrzak

Sport Na początku stycznia ŁKS Commercecon Łódź spotkał się w Sport Arenie z Developresem Bella Dolina Rzeszów w ramach rozegrywek TAURONLigi. Teraz Wiewióry udały się na Podkarpacie, żeby awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. W obu przypadkach rzeszowianki były jednak lepsze.

Rysice grają dalej kosztem Wiewiór z ŁKS-u Commercecon Łódź

7 stycznia Ełkaesianki zainaugorowały 2022 rok meczem przed własną publicznością. Rywalkami były wtedy wicemistrzynie kraju z Rzeszowa, które szokująco łatwo uporały się wówczas z ŁKS-em Commercecon Łódź w trzech setach. Teraz łodzianki miały zrewanżować się Rysicom w Pucharze Polski.

Początek pierwszego seta nie ułożył się po myśli gości. Anna Stencel obiła blok Martyny Grajber, dzięki czemu Developres Bella Dolina prowadził już 12:7. Przez kolejne parę minut rzeszowianki demolowały ŁKS Commercecon. Atak Kary Bajemy sprawił, ze gospodynie wygrywały już 18:9 i pewnie zmierzały po wygraną. Wtedy dopiero łodzianki pokazały jak groźne mogą być. Tym razem to Martyna Grajber skutecznie zaatakowała po bloku jednej z rywalek, a na tablicy wyników mieliśmy już remis 21:21. Z całkowicie jednostronnego meczu, zrobił nam się niesamowicie wyrównany spektakl. Happy endem mógł zakończyć się jednak tylko dla jednej z drużyn i niestety dla łódzkich fanów był to zespół z Podkarpacia. Dwa błędy w ataku, najpierw Veroniki Jones-Perry, później Pietry Jukoski sprawiły, że Developres Bella Dolina wygrał 25:23, ale i tak Wiewiórom należą się ogromne brawa za pogoń, która o mały włos, a zakończyłaby się sukcesem.

W drugim secie obserwowaliśmy podobne zjawisko, co w pierwszym. Mowa tutaj o w miarę wyrównanej grze tuż po rozpoczęciu i ucieczka Rysic kilka minut później. Jukoski została zablokowana przez Brunę Honorio Marques, co dało rzeszowiankomp rzewagę 13:9. Tu nie mieliśmy już spektakularnego powrotu. ŁKS Commercecon dość łatwo przegrał 17:25.

Podobnie jak 7 stycznia, ŁKS Commercecon stanął pod ścianą przed trzecią partią. Tym razem jednak Ełkasieanki potrafiły się podnieść po dwóch nieudanych setach z początku meczu. Teraz Wiewiory od razu rzuciły się do gardeł Rysicom. Skuteczne zakończenie akcji przez Jones-Perry sprawiło, że łodzianki prowadziły 6:2. Przewagi wywalczonej na początku Ełkaesianki już nie oddały. 25:20 i czekał nas set numer cztery.

Kilka dni wcześniej ŁKS Commercecon potrafił ze stanu 0:2 doprowadzić do tie-breaka w rywalizacji z Mladost Zagrzeb i fani biało-czerwono-białych liczyli na podobny rozwój wydarzeń także i tym razem. Nadzieję ku temu były całkiem sporo, zwłaszcza do stanu 7:7. Później jednak to Developres Bella Dolina podkręcił tempo i odskoczył łodziankom na odległość kilku punktów. Nieskuteczny blok Klaudii Alagierskiej dał rzeszowiankom prowadzenie 14:9 i spokój psychiczny. ŁKS Commercecon kikukrotnie był na wyciągnięcie ręki od remisu, ale dobrze poukładany zespół z Podkarpacia nie dał sobie wyrwać wygranej z rąk. Podopieczne Michala Maska przegrały 22:25 i cały mecz 1:3.

Nieudany rewanż z Developresem Bella Dolina Rzeszów sprawił, że ŁKS Commercecon Łódź pożegnał się z Pucharem Polski już na etapie 1/8 finału.

MVP: Kara Bajema

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 ŁKS Commercecon Łódź