Reklama

Reklama

Widzew Łódź tworzy drużynę AMP Futbolu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Widzew Łódź tworzy drużynę AMP Futbolu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Klub z al. Piłsudskiego postanowił wesprzeć inicjatywę stworzenia w Łodzi drużyny piłkarskiej dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu. Aktualnie trwają zapisy do zespołu, a także poszukiwanie sponsora.

Reklama

Zarówno w Polsce jak i na świecie coraz większą popularność zdobywają rozgrywki piłkarskie, w których udział biorą osoby z niepełnosprawnością ruchową. Reprezentacja Polski w AMP Futbolu znaczy coraz więcej na międzynarodowej arenie, stąd wzmożone zainteresowanie tym tematem, który właśnie trafił w Łodzi na podatny grunt.

Widzew zdecydował się wesprzeć inicjatywę, za którą stoją Rafał Pierzchalski oraz Maciej Stoczkiewicz i w tej chwili cały projekt jest na bardzo wczesnym poziomie realizacji. Trwają poszukiwania zawodników, aby móc skompletować zespół, oraz ludzi, którzy chcieliby całość wesprzeć finansowo. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony Widzewa Łódź, inicjatywa ma poparcie Stowarzyszenia AMP Futbol Polska, oraz sztabu trenerskiego Reprezentacji Polski. Wielkimi ambasadorami AMP Futbolu są Michał Pol, popularny polski dziennikarz sportowy, a także Marek Citko, były piłkarz Widzewa. Obaj wspierają także inicjatywę powstania widzewskiej drużyny w tym sporcie.

Czym jest AMP Futbol? Zasady praktycznie niczym nie różnią się od przepisów tradycyjnej piłki nożnej. W polu mogą grać zawodnicy z dysfunkcją kończyny dolnej (amputacja lub wada wrodzona), z kolei w bramce może występować osoba, która ma dysfunkcję kończyny górnej. Zawodnicy nie korzystają z protez, lecz poruszają się o kulach.

Wszyscy, którzy są zainteresowani grą w nowo tworzącym się zespole, lub wsparciem finansowym dla tego projektu, mogą skontaktować się w tej sprawie poprzez e-mail (ampfutbol@widzew.com) lub telefonicznie pod numerami: 502 214 172 oraz 668 498 011.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy