Widzew pokonał Błękitnych i utrzyma pozycję lidera!

Widzew pokonał Błękitnych i utrzyma pozycję lidera! - Zdjęcie główne

Sport W ostatnim tegorocznym meczu Widzew Łódź pokonał na wyjeździe Błękitnych Stargard 3:1 (2:0), czym zapewnił sobie utrzymanie pierwszej pozycji w tabeli II ligi przed nadchodzącą przerwą zimową.

Pierwsza połowa nie toczyła się od początku pod dyktando widzewiaków. Wydawało się, że gospodarze lepiej radzą sobie na grząskiej, nierównej murawie swojego stadionu. Z biegiem czasu Widzew przejmował inicjatywę i nie oddał jej do samego końca, a potwierdzają to zdobyte bramki. W 37 minucie dwójkową akcję Gutowskiego z Kordasem technicznym strzałem wykończył Radwański. W samej końcówce, w doliczonym czasie gry, Kita przebił się z prawej strony w pole karne Błękitnych, ale zaraz został powalony na ziemię. Sędzia wskazał na 11. metr, do piłki podszedł Marcin Robak, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Rzepeckiego.

W drugiej odsłonie meczu łodzianie utracili częściowo kontrolę nad spotkaniem, Błękitni zawiązywali coraz lepsze akcje, a widzewiacy nie zdołali odpowiednio szybko na to zareagować. W 61. minucie po strzale głową Ostrowskiego gospodarze zdobyli bramkę i złapali kontakt z Widzewem. Łodzianie ruszyli do ataku, lecz rywale dobrze się bronili – minuty mijały, a wynik nie ulegał zmianie. Przed nerwową końcówką swoich kolegów z zespołu uratował jednak Robak, który w 81. minucie opanował piłkę w polu karnym i praktycznie z zerowego kąta umieścił piłkę w siatce! Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a łodzianie mogli cieszyć się z 4. wygranej z rzędu.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Kaczmarka mają już zapewnione pierwsze miejsce w tabeli, niezależnie od wyników innych spotkań i przerwę zimową spędzą jako liderzy II ligi. Taki cel postawili sobie piłkarze i sztab trenerski, a dzięki jego realizacji, przygotowania do wiosennych spotkań powinny być dużo spokojniejsze.

Błękitni Stargard – Widzew Łódź 1:3 (0:2)