Widzew remisuje wygrany mecz!

Widzew remisuje wygrany mecz! - Zdjęcie główne

Sport Widzew Łódź zremisował 1:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Olimpii Elbląg. Choć łodzianie prowadzili i od 52. minuty grali w przewadze, nie zdołali przywieźć do łodzi trzech punktów.

Gra obu zespołów nie porywała w pierwszych 45. minutach. Akcje były szarpane i rzadko kończyły się strzałami. Obie drużyny grały siłowo, popełniając łącznie ponad 20 fauli. Przewagę w posiadaniu piłki miał jednak Widzew i to on wydawał się stroną bliższą zdobycia bramki, choć Olimpia potrafiła się groźnie odgryźć.

Pierwszy celny strzał, a zaraz pierwszą bramkę kibice obejrzeli dopiero w 42. minucie. Marcel Pięczek dobrze urwał się obrońcom na lewej stronie i dośrodkował na głowę Ameyaw. Ten zgrał piłkę do Robaka, a napastnik Widzewa lekkim dotknięciem umieszcił piłkę w siatce rywali.

W drugiej połowie Olimpia ruszyła do odrabiania strat, i kilkukrotnie gościła pod bramką łodzian. Ich ataki zastopowała czerwona kartka którą w 52. minucie obejrzał Kuczałek. Pomimo gry w przewadze Widzew nie potrafił stłamsić gospodarzy. Dłuższe utrzymywanie się przy piłce nie przekładało się na dobre okazje ani tym bardziej bramki.

W 89. minucie spełnił się czarny scenariusz, kiedy po błędzie obrony łodzian Brychlik umieścił piłkę w siatce obok interweniującego Wolańskiego. Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej części spotkania, ale wynik nie uległ już zmianie.

Z przykrością musimy stwierdzić, że Widzew w sezonie 2019/2020 bardzo przypomina ten z poprzednich rozgrywek. Kłopoty z koncentracją i indywidualne błędy odbierają łodzianom punkty, które później mogą zadecydować o awansie do I ligi.

Olimpia Elbląg – Widzew Łódź 1:1 (0:1)