Widzew rozniósł rywala w ostatnim meczu rundy jesiennej!

Widzew rozniósł rywala w ostatnim meczu rundy jesiennej!  - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze łódzkiego Widzewa pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków aż 6:0! Przez większość meczu podopieczni trenera Kaczmarka grali jednak w przewadze jednego zawodnika.

Mecz zaczął się dobrze dla obu drużyn, zarówno jedni i drudzy mieli swoje okazje, choć z lekkim wskazaniem na Widzew. Sędzia od początku surowo karał zawodników, gdyż po kilku minutach na swoim koncie żółte kartki mieli już Radwański i Bochenek. Drugi z nich popełnił błąd w 27. minucie meczu, ostro sfaulował Kordasa i obejrzał drugą żółtą kartkę, przez co osłabił zespół. To była kluczowa sytuacja meczu, ponieważ od tej pory gospodarze nie potrafili ani razu poważnie zagrozić łodzianom.

Strzelanie jeszcze w pierwszej połowie zaczął Radwański. W drugiej części spotkania Widzew wiedział, że nie może dopuścić do powtórki sytuacji z meczu z Olimpią, w którym wypuścili prowadzenie mimo gry w przewadze. Łodzianie raz po raz atakowali gospodarzy i często skutecznie kończyli swoje akcje. Do siatki Znicza trafiali kolejno: Tanżyna, Robak, Wolsztyński, Mandiangu oraz ponownie Robak. Dzięki 3 punktom zdobytym w Pruszkowie łodzianie mają ich na swoim koncie 34 i nie pozwolili odskoczyć czołówce, choć wciąż zajmują 4. miejsce w tabeli. Przed nimi jest GKS Katowice, który ma tyle samo oczek, ale lepszy bilans meczów bezpośrednich, a znajdujące się na dwóch pierwszych miejscach Górnik Łęczna oraz Resovia wyprzedzają Widzew tylko o jeden punkt.

Znicz Pruszków – Widzew Łódź 0:6 (0:1)