Reklama

Reklama

Widzew w Atlas Arenie? Miasto mówi „NIE"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Widzew w Atlas Arenie? Miasto mówi „NIE" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Jak udało nam się ustalić, Widzew nie uzyskał zgody na przeprowadzenie imprezy masowej w dniu 25 lutego 2020 roku w Atlas Arenie. Czy ta decyzja zamyka temat jubileuszu 110-lecia w klubu w hali przy al. Bandurskiego?

Reklama

Wczoraj koło południa Widzew za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej wystosował oświadczenie, w którym opisał całą sytuację z punktu widzenia klubu.

Jak czytamy na widzew.com, Widzew jest gotowy zapłacić na komercyjne wykorzystanie Atlas Areny. Jednocześnie w oświadczeniu można znaleźć odpowiedź na słowa wiceprezydent Joanny Skrzydlewskiej, która w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdziła, iż nie wyobraża sobie, by obchody jubileuszu 110-lecia istnienia Widzewa odbyły się w innym miejscu niż stadion przy al. Piłsudskiego 138.

!reklama!

Klub zaakceptował komercyjne warunki najmu przedstawione przez Miejską Areną Kultury i Sportu oraz trudny pod względem logistycznym wtorkowy termin organizacji imprezy już jesienią. Wszystko po to, by wydarzenie rozpoczynające obchody 110-lecia mogło odbyć się z godną oprawą oraz w obecności jak największej liczby fanów. Należy pamiętać, że powodem wyboru Atlas Areny na miejsce inauguracji jest brak innych tego typu obiektów w Łodzi i regionie oraz pora roku, która uniemożliwia zorganizowanie wydarzenia w warunkach plenerowych. Nie ma możliwości przeniesienia imprezy w inne miejsce, gdyż uroczystość musiałaby nabrać kadłubowego charakteru, bo za takie należy uznać ograniczenie dostępnej pojemności do kilkuset osób, jaką oferują inne obiekty w mieście.

Do dnia dzisiejszego nie wpłynęła do Klubu żadna oficjalna opinia czy decyzja w tej sprawie. Zaniepokojenie budzi fakt, że MAKIS do tej pory nie podpisał umowy najmu, mimo że przez wiele miesięcy przedstawiciele spółki nie zgłaszali wątpliwości co do samego wydarzenia. Niespełna tydzień pozostały do daty planowanej imprezy powoduje trudności w podjęciu niezbędnych czynności potrzebnych do odpowiedniej organizacji  spotkania. Niemniej jednak w związku z brakiem oficjalnych informacji o przeciwwskazaniach klub jest gotów by wydarzenie odbyło się w planowanym terminie.

Piłeczka teoretycznie powinna zatem leżeć obecnie po stronie władz MAKiS-u. Jak się dowiedzieliśmy, tak nie do końca musi być, a Miejska Arena Kultury i Sportu nie zgadza się ze stanowiskiem Widzewa. 

Z naszych informacji wynika, że MAKiS wysłał do Widzewa na przełomie stycznia i lutego draft umowy na wynajem obiektu, jednak nie uzyskał żadnej odpowiedzi. Obecnie czekamy na komentarz w tej sprawie ze strony klubu.

Pewne jest natomiast, że Widzew nie uzyskał zgody na przeprowadzenie artystyczno-rozrywkowej imprezy masowej w dniu 25 lutego 2020 roku w Atlas Arenie. Jak czytamy w uzasadnieniu do tej decyzji:

Analiza przedstawionego w sprawie materiału dowodowego jednoznacznie wskazuje, iż wniosek spółki akcyjnej Widzew Łódź z siedzibą w Łodzi przy al. J. Piłsudskiego 138 o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie w dniu 25 lutego 2020 r. w hali Atlas Arena przy al. ks. bp. W. Bandurskiego 7 artystyczno-rozrywkowej imprezy masowej pn. "110-lecie Widzew Łódź" nie czyni zadość wymaganiom ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Według dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Widzew nie dostarczył opinii Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi.

Klubowi od tej decyzji przysługuje odwołanie, jednak nie wiemy czy takowe zostanie w ogóle złożone. Problematyczny staje się termin, bowiem decyzja o zezwoleniu na organizację imprezy masowej powinna zapaść co najmniej 7 dni przed planowanym terminem przeprowadzenia imprezy.

Na razie nie udało nam się dodzwonić do klubu, by uzyskać komentarz do tej nowej sytuacji. Czekamy na odzew ze strony Widzewa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy