Widzew wciąż bez błysku. Łodzianie przegrali z Puszczą

Widzew wciąż bez błysku. Łodzianie przegrali z Puszczą  - Zdjęcie główne

Mateusz Możdżeń (fot. widzew.com) TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Sport Widzewiacy nie podtrzymali dobrej passy i przegrali w Niepołomicach z miejscową Puszczą 0:1. Zadecydowała słaba skuteczność widzewiaków, bo mieli oni szanse, by dzisiejsze spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Widzewiacy mogli, a nawet powinni wyjść na prowadzenie już w 7. minucie. Wówczas Mateusz Michalski otrzymał świetne podanie od Merveille’a Fundambu, ale bramkarz Puszczy obronił uderzenie widzewiaka.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się chwilę później. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła na głowę Erika Cikosa, który pokonał źle ustawionego Miłosza Mleczkę.

Widzewiacy próbowali doprowadzić do wyrównania. Mimo że przegrywali, nie byli w stanie stworzyć sobie tak dobrych okazji, jak chociażby na początku spotkania.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy łodzianie zagrali nieco odważniej, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Robak, Michalski i Możdżeń.

Po przerwie widzewiacy dalej dążyli do strzelenia gola na 1:1. Ich starania spełzły  jednak na niczym. I to mimo doskonałych szans, jak na przykład tej z 64. minuty, kiedy to Robak stanął oko w oko z Kobylakiem, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Napór czterokrotnego mistrza Polski rósł z każdą minutą, ale tak naprawdę, poza wspomnianą szansą Robaka, niewiele z tego wynikało.

Rozpaczliwe próby Widzewa nie przyniosły żadnego efektu i po ostatnim gwizdku sędziego Mariusza Złotka to gospodarze mogli cieszyć się ze skromnej wygranej.

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 1:0 (1:0)
1:0 - Cikos (13.)

Puszcza: Kobylak – Cikos, Czarny, Stępień, Mikołajczyk – Bartosz (61′ Klec), Serafin, Żytek, Żurek (87′ Skrzypczak), Tomalski – Spławski (61′ Radionow)

Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Grudniewski, Tanżyna, Becht (71′ Ameyaw) – Michalski, Możdżeń, Mucha (89′ Poczobut), Kun (71′ Stępiński) – Fundambu (80′ Mąka), Robak