Widzew z przytupem wraca do ekstraklasy. Świetne widowisko w Szczecinie!

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Widzew z przytupem wraca do ekstraklasy.  Świetne widowisko w Szczecinie! - Zdjęcie główne

Widzew Łódź uległ na wyjeździe Pogoni Szczecin 1:2 (1:0) | foto Michał Pietrzak

Sport W swoim pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy Widzew Łódź uległ na wyjeździe Pogoni Szczecin 1:2 (1:0).

Osiem lat czekali kibice Widzewa Łódź na jego grę w ekstraklasie. W pojedynku w Szczecinie obie drużyny stworzyły świetne widowisko. Łodzianie objęli prowadzenie po golu Bartłomieja Pawłowskiego, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Pogoni. Dobrze się zaprezentował wyjściowy skład łodzian, natomiast niewiele wniosły wprowadzone zmiany.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź. Jak padały gole?

0:1 (18’) Po akcji prawym skrzydłem Ernest Terpiłowski dośrodkowuje do Bartłomieja Pawłowskiego, który pakuje piłkę do bramki gospodarzy.

1:1 (45’) Jakub Bartkowski głową zgrał piłkę do Mariusza Fornalczyka, ten dośrodkowuje na głowę Luki Zachowicza, który umieszcza futbolówkę w bramce gości.

2:1 (71’) Wahan Biczahczjan zwodem zmylił Juliusza Letniowskiego, po czym fantastycznym strzałem  dystansu trafia w okienko bramki łodzian.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź.  Pozostałe sytuacje:

11’ Juliusz Letniowski próbował strzałem zza pola karnego pokonać Dantego Stipicę, ale ten przerzuca piłkę nad poprzeczką.

12’ Nunes strzela z dystansu, ale piłka leci daleko nad bramką gospodarzy.

26’ Damian Dąbrowski strzela z dystansu, Henrich Ravas wypluwa piłkę przed siebie, futbolówkę główką próbuje dobić Luka Zachović, ale trafia w słupek.

37’ Po zgraniu Bartłomieja Pawłowskiego Juliusz Letniowski ponownie próbuje zdobyć gola z dystansu, ale strzela wprost w bramkarza gospodarzy.

47’ Damian Dąbrowski przerzuca piłkę na lewe skrzydło do Kamila Grosickiego, ten dośrodkowuje do znajdującego się w polu karnym Sebastiana Kowalczyka, który strzela wysoko nad poprzeczką.

54’ Bartłomiej Pawłowski strzela z 30. metrów, ale piłka przelatuje obok brami Dantego Stipicy

55’ Kontra gości. Po zespołowym rozegraniu Bartłomiej Pawłowski znajduje się z piłką w polu karnym, ale zgarnia mu ją spod nóg wybiegający naprzeciw Dante Stipica.

58’ Goście przejmują piłkę na 30. metrze. Juliusz Letniowski prostopadłym podaniem uruchomił w polu karnym Bartłomieja Pawłowskiego, jednak strzał napastnika łódzkiego zespołu broni Dante Stipica.

59’ Jakub Bartkowski centruje do Kamila Grosickiego, ale „główkę” „Grosika” broni Henrich Ravas.

61’ Po „centrostrzale” Kamila Grosickiego piłka przelatuje obok słupka bramki łodzian.

75’ Damian Dąbrowski strzela z dystansu, ale zbyt słabo, żeby sprawić problemy Henrichowi Rivasowi.

76’ Kontra szczecinian. Pontus Almquist próbuje strzału, ale broni Henrich Ravas.

85’ Po dośrodkowaniu Patryka Stępińskiego, Jordi Sanchez głową strzela nad poprzeczką.

87’ Pontus Almquist strzela z bliskiej odległości wprost w Hernicha Ravasa.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1 (0:1) 0:1 B. Pawłowski 18’, 1:1 L. Zachović 45’ 2:1 W. Biczahczjan 71’

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec (żk), Mata – Grosicki (63’ Carlos), Dąbrowski, Drygas (55’ Biczahjczan), Kowalczyk (55’ Kucharczyk), Fornalczyk (55’ Almqvist) – Zahovic (82’ Stolarski).

Widzew: Ravas – Danielak, Stępiński, Żyro (żk), Czorbadżijski, Nunes (72’ Shehu) – Terpiłowski (78’ Sypek), Hanousek, Kun (żk), Letniowski (72’ Sanchez) – Pawłowski (78’ Hansen).