Wiewióry lepsze od Wilczyc. Demonstracja siły ŁKS-u Commercecon Łódź

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Wiewióry lepsze od Wilczyc. Demonstracja siły ŁKS-u Commercecon Łódź - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź niszczy UNI Opole | foto Michał Pietrzak

Sport Zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź od pewnego czasu znajdują się w niezłej dyspozycji. W TAURONLidze łódzkie Wiewióry wygrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem Ełkaesianki okazały się lepsze od UNI Opole, miażdżąc rywalki w ostatnim secie.

ŁKS Commercecon wygrywa i demoluje przeciwniczki w ostatniej partii

ŁKS Commercecon Łódź prowadzony już przez Michała Cichego kolejny już raz okazał się lepszy od rywalek. Po wygranej z Chemikiem Police, łodzianki zanotowały trzy kolejne wygrane z niżej notowanymi zespołami: #VolleyWrocław, Jokerem Świecie, a w czwartkowy wieczór Wiewióry uporały się w czterech setach z Wilczycami z Opola.

Ełkaesianki zaczęły świetnie, bo od prowadzenia 9:2. W kolejnych minutach opolanki zdołały jednak złapać kontakt z łodziankami. ŁKS Commercecon mimo drobnych problemów potrafił uspokoić grę i ostatecznie wygrał 25:21.

UNI Opole nie złożyło jednak broni, co przyjezdne pokazały w drugim secie. Długo prowadził właśnie zespół z Opola. Ełkaesianki potrafiły dogonić swoje przeciwniczki, doprowadzając do remisu 19:19, ale końcówka ponownie należała do Wilczyc, które triumfowały 25:23.

Goście poszli za ciosem i kontynuowały dobrą grę w trzeciej partii. Martyna Grajber została zablokowana przez Makarowską, a opolanki prowadziły już 12:7. Biało-czerwono-białe nie spanikowały i wróciły na właściwe tory. Tym razem to ŁKS Commercecon zrewanżował się blokiem w wykonaniu Kamili Witkowskiej, a gospodynie remisowały 17:17. Wiewióry w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrały 25:22.

Ostatni set ciężko w jakikolwiek sposób skomentować. ŁKS Commercecon Łódź czasami zmiażdżył UNI Opole aż 25:6! Całkowita deklasacja przypieczętowała wygraną zawodniczek z przeplatanką na piersi 3:1.

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź 3:1 UNI Opole