Za nami Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wojewody Łódzkiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

SportSiatkarski rok 2019 w Łodzi zakończyły zmagania kadetek w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wojewody Łódzkiego. Najlepsze okazały się zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Na podium znalazło się także miejsce dla przedstawicielek naszego województwa.

Podczas dwudniowego, bardzo silnie obsadzonego turnieju, mieliśmy okazję podziwiać 10 zespołów.

W finale podopieczne trenera Tomasza Cieślaka po zaciętej walce pokonały KS Metro Warszawa. Brązowe medale przypadły młodym siatkarkom z Aleksandrowa Łódzkiego, które w decydującym meczu pokonały AZS AWF Wrocław. Co ciekawe triumfator turnieju przegrał tylko jedno spotkanie ulegając w rozgrywkach grupowych kadetkom ŁKS-u Szkoły Gortata 1:2.

ŁKS zajął w swojej grupie 4 miejsce, co dawało mu prawo gry o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu Legionovia pewnie pokonała ŁKS Łódź (2:0), ale już mecz o 7. miejsce padł łupem łodzianek, które pokonały 2:0 KS Pałac Bydgoszcz.

Nieco lepiej spisały się dziewczyny z Aleksandrowa Łódzkiego, które zajęły drugie miejsce w grupie. W półfinale musiały uznać wyższość późniejszych triumfatorek całego turnieju, ale w starciu o 3 miejsce po pasjonującym i bardzo emocjonującym boju pokonały AZS AWF Wrocław 2:0.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z turnieju. Zdjęcia autorstwa Michała Pietrzaka.