Zabrakło szczęścia i… zmienniczek. Widzew minimalnie przegrał w Toruniu [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport To było arcyważne spotkanie dla Widzewa w Basket Lidze Kobiet. Łodzianki jechały do Torunia po wygraną, bowiem zespół Energi nie poznał jeszcze w tym sezonie smaku zwycięstwa. Niestety, w sobotę ten stan rzeczy uległ zmianie, bowiem torunianki pokonały Widzew 79:77.

W meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli ciężko było wskazać faworyta. Co prawda to Widzew był wyżej w tabeli, ale przed spotkaniem z łódzkim zespołem Energa zdecydowanie się wzmocniła. Do zespołu dołączyły dwie Amerykanki: Latoya Williams i Naomi Davenport, które pokazały, ile mogą znaczyć dla Energi.

Początek meczu należał jednak do zawodniczek trenera Szawarskiego. W Widzewie punktował duet Vucković - Gertchen i przyjezdne dość łatwo odskoczyły na kilka oczek. W drugiej kwarcie łodzianki dały się jednak dogonić, a następnie przegonić swoim rywalkom.

Po przerwie ponownie do głosu doszły zawodniczki Widzewa, prowadzone przez dwie najlepiej punktujące: Arinę Bilotserkviską i Katarinę Vucković. Dzięki niezłej grze na 10 minut przed końcem spotkania Widzew prowadził 57:54.

Decydująca okazała się jednak czwarta kwarta, a konkretniej jej końcowe sekundy. W ostatniej minucie ciężar gry wzięły na swoje barki dwie wspomniane wcześniej Amerykanki. Najpierw Davenport wyrównała na 76:76, a potem Williams dała miejscowym prowadzenie.

Doświadczenie i umiejętności zawodniczek zza oceanu dały toruniankom pierwsze w sezonie zwycięstwo. Natomiast brak takowych koszykarek w Widzewie nie pozwolił ekipie z Łodzi ugrać kompletu punktów w tym niezwykle wyrównanym spotkaniu.

Energa Toruń – CosinusMED Widzew Łódź 79:77 (13:20, 27:13, 14:24, 25:20)
Najskuteczniejsza z Enerdze: Naomi Davenport (22 punkty)
Najskuteczniejsze w Widzewie: Arina Bilotserkviska i Katarina Vucković (po 18 punktów)