Reklama

Reklama

Zgrupowanie sędziów piłkarskich. Mowa m.in. o budowaniu autorytetu w trakcie meczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zgrupowanie sędziów piłkarskich. Mowa m.in. o budowaniu autorytetu w trakcie meczu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wykłady na temat zmian w Przepisach Gry, budowania autorytetu sędziego, a także sytuacji stresowych podczas meczów – to główne punkty zgrupowania sędzi, sędziów i asystentów z KS ŁZPN. Tegoroczny letni obóz tradycyjnie już odbył się w Dobieszkowie.

Reklama

Komisja Szkoleniowa KS ŁZPN bardzo dokładnie wypełniła czas uczestnikom podczas dwudniowego obozu.

Rozpoczął się w sobotni poranek na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Tam sędziowie Top Amator D (IV liga i kandydaci do tej ligi) zdawali egzaminy kondycyjne, a asystenci przechodzili warsztaty praktyczne pod okiem asystentów szczebla centralnego – Macieja Majewskiego, Piotra Szubielskiego i Arkadiusza Śpiewaka.

W samo południe arbitrzy, do których dołączyły sędzie i obserwatorzy, przyjechali do hotelu Dobieszków. Tam napisali test pisemny. Kurs oficjalnie otworzył Piotr Brodecki, Przewodniczący KS ŁZPN, a także Zbigniew Dobrynin, Instruktor Szkolenia w województwie łódzkim.

Po południu rozpoczął się blok wykładów. Pierwszy poprowadził Krystian Kierach, trener UEFA A, Członek Zarządu oraz Członek Wydziału Szkolenia ŁZPN, który skonfrontował kwestię taktyki drużyn podczas meczów z taktyką prowadzenia zawodów przez sędziego. Później o zmianach w Przepisach Gry mówił Krzysztof Jakubik – sędzia międzynarodowy FIFA. W swoim drugim wykładzie Jakubik opowiedział natomiast o budowaniu autorytetu sędziego.

Niedziela rozpoczęła się od tradycyjnych już pomiarów tkanki tłuszczowej i kontroli wagi sędziów. Później Albert Różycki, arbiter Top Amator, poprowadził zajęcia warsztatowe. Na zakończenie do Dobieszkowa przyjechał Paweł Drużek, trener mentalny. Rozwinął zagadnienie sytuacji stresowych i wyjaśnił jak sobie z nimi radzić.

- Od dłuższego czasu sędzie i sędziowie w województwie łódzkim pracują nad doskonaleniem swojego warsztatu. Stale to monitorujemy, korzystamy z narzędzi powszechnie używanych na najwyższych poziomach rozgrywkowych w Polsce i dzięki temu wiemy, kto poczynił postęp. Jest to jedna ze składowych sędziowskiego rozwoju, która na pewno pomaga w tym, żeby być branym pod uwagę przy awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Po osiąganych rezultatach widać również profil mentalny sędziów, tak ważny w kontekście sędziowania meczów o wyższą stawkę, w wyższych klasach rozgrywkowych – mówi Zbigniew Dobrynin, Instruktor Szkolenia KS ŁZPN.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy