Reklama

Reklama

Wyjątkowy turnus w Rogowie z Fundacją „Krwinka”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa łodzianek Dzieci onkologicznie i hematologicznie chore będące w trakcie leczenia, wzięły udział w dziesięciodniowym turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym, którego organizatorem była Fundacja „Krwinka”. Coroczne wyjazdy są wytchnieniem nie tylko dla małych-wielkich wojowników, ale także dla ich rodziców oraz rodzeństwa, którzy na co dzień razem zmagają się ze skutkami długotrwałej i intensywnej terapii.

Krwinka z Łodzi dla dzieci

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” już od siedemnastu lat organizuje turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, pozwalając zapomnieć o trudach codziennego leczenia i nawiązać nowe przyjaźnie wszystkim uczestnikom. W wyjazdach biorą udział pacjenci, którzy powracają do zdrowia w  klinikach onkohematologicznych w całej Polsce. Taka odskocznia od rzeczywistości szpitalnej jest bezcenna – daje poczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz radości ze wspólnie spędzonego czasu w otoczeniu bujnej zieleni i świeżego powietrza. 

– Zamysł stworzenia niecodziennej przestrzeni dla maluchów zmagających się z chorobami nowotworowymi i hematologicznymi powstał z realnej potrzeby, którą założyciele Fundacji dostrzegli jako rodzice chorych dzieci. Oprócz codziennych rehabilitacji, relaksacji oraz masażu podczas turnusu odbywają się rozmaite animacje, aktywności sportowo-muzyczne, warsztaty plastyczne, a także specjalne zajęcia dla rodziców, budujące wspólnotę i zrozumienie. To daje wspaniałe efekty, które są widoczne już po kilku dniach razem spędzonego czasu. Entuzjazm, cudowna energia i uśmiechy na twarzach uczestników są dla nas bezcenne – zaznacza Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.

Organizacja wyjazdów nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ludzi o dobrych sercach. Dlatego też Fundacja „Krwinka” zachęca do wzięcia udziału w akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka”, która rozpoczęła się 24 czerwca 2022 roku. Ponad trzymiesięczna inicjatywa ma na celu przejechanie jak największej ilości kilometrów, przy jednoczesnym wsparciu 1 zł za 1 km lub inną, dowolną kwotą. W akcji mogą uczestniczyć zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje, które promując aktywny styl życia wśród swoich pracowników, chcą pomagać potrzebującym dzieciom i ich najbliższym. Wsparcie wszystkich darczyńców jest nieocenione. 

Doceniając działania Fundacji, Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, który podczas odwiedzin w Rogowie wręczył uczestnikom upominki, zachęcał do dołączenia do akcji i tym samym wspierania kompleksowych działań organizacji.

Do inicjatywy „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” można dołączyć w dowolnym czasie – przedsięwzięcie potrwa do końca września 2022 roku. Szczegóły znajdują się na stronie: www.czasnalover.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy