Trzy słoiki marihuany na osobiste potrzeby?

Autor:
MK
2019-08-13 16:50

Narkotyki o wartości około 7 tys. złotych znaleźli łódzcy policjanci w mieszkaniu 35-latka, który tłumaczył, że to na własny użytek.

Podejrzany dotychczas nie miał konfliktu z prawem, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. / Fot. KMP Łódź Podejrzany dotychczas nie miał konfliktu z prawem, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. / Fot. KMP Łódź

W poniedziałek 12 sierpnia br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi udali się w okolice Zgierza, by zweryfikować informacje o znajdującej się w pewnym mieszkaniu znacznej ilości zakazanych substancji odurzających.

Podejrzenia policjantów sprawdziły się, bowiem na miejscu znaleźli ponad 143 gramy marihuany. Susz był przetrzymywany w trzech słoikach, a jego czarnorynkową wartość polica oszacowała na około 7 tys. złotych.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że jedynie pomaga w prowadzeniu legalnego sklepu z asortymentem konopnym. Przebadanie suszu testerem wskazało jednak na marihuanę. 35-latek zeznał, że narkotyk posiada wyłącznie na własny użytek.

Stróże prawa dokonali również przeszukania rzeczonego sklepu z artykułami konopnymi, ale nie znaleźli w nim substancji niedozwolonych. Podejrzany dotychczas nie miał konfliktu z prawem, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Łódź

0.18285298347473