Reklama

Reklama

Kultura w czasach epidemii. Sprawdź, co proponuje Łódź

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kultura w czasach epidemii. Sprawdź, co proponuje Łódź  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TuLokalni Film dokumentalny, spektakl Teatru Nowego i inne wydarzenia kulturalne online – oto oferta kulturalna Łodzi w nadchodzących dniach. Dzięki temu przebywanie w domu w czasie epidemii nie oznacza całkowitego wyłączenia z życia kulturalnego. 

Reklama

Kanał Kocham Łódź na YouTube udostępnił ciekawy film dokumentalny o jednej z najciekawszych postaci łódzkiej kultury. Jerzy Neugebauer - legendarny fotograf Kazimierza Dejmka, fotoreporter, portrecista, znakomity obserwator życia miasta.

!reklama!

Artysta zasłynął zdjęciem Artura Rubinsteina tańczącego oberka na swoim podwórku. Nie jest, bynajmniej, gwiazdą jednej fotografii. Przez szereg lat sfotografował właściwie wszystkie spektakle i próby teatralne Kazimierza Dejmka. Dzięki temu powstały wspaniałe fotografie dokumentujące historię jednej z najlepszych scen teatralnych w Europie.

Film powstał jako integralna część wystawy „Teatr Kazimierza Dejmka w obiektywie Jerzego Neugebauera'' z okazji 70-lecia Teatru Nowego i jest dostępny pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=i4IgFqc1HP0

Kolejną propozycja jest premiera Fabryki Muchołapek Teatru Nowego w reż. Andrzeja Barta. Spektakl będzie można obejrzeć w najbliższy piątek 20 marca o godzinie 21.00 online pod linkiem https://youtu.be/8k2Ypew7sWc

O powieści Fabryka muchołapek Andrzeja Barta:

To naprawdę wielka literatura. Nie udziela żadnych odpowiedzi, lecz stawia skomplikowane pytania o nas samych; bierze pod uwagę każdą ze stron i czeka, aż czytelnik lepiej zrozumie dylemat Rumkowskiego. Nie odbywa się to jednak w ciasnym schemacie wyznaczania „winnego” lub „niewinnego”. Literatura pokazuje, do czego jest zdolna – jak za pomocą wyśnionego procesu odnajduje kształt, formułując wyższą prawdę i przedstawiając ją jako najwiarygodniejszą historyczną rozprawę. Tak, zdaje się, że ten opanowany, zawsze lekko ironiczny Andrzej Bart wniósł tą książką swój własny wkład do ogromnej i mającej wiele różnych form literatury holocaustu. A i jakby mimochodem wydał wyrok na Rumkowskiego, przepełniony złością i politowaniem.

Eva Menasse dla „Die Welt”

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy